Jesteś tutaj:Kultura Wiek nie gra roli - spotkanie z Anną Seniuk
sobota, 05 września 2020 19:30

Wiek nie gra roli - spotkanie z Anną Seniuk

 

W bardzo wesołej atmosferze przebiegło sobotnie spotkanie autorskie, które odbyło się na dziedzińcu Starego Ratusza - gościem wydarzenia była znana aktorka Anna Seniuk.

"Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem" - pod takim tytułem w 2016 roku ukazała się publikacja, stanowiąca swojego rodzaju wywiad z aktorką, znaną przede wszystkim z popularnego serialu "Czterdziestolatek". Mylić by się jednak mógł ten, kto spodziewałby się iż liczący sobie 45 lat serial stanie się głównym motywem spotkania. Dla Anny Seniuk poza działalnością filmową dużą rolę w życiu odgrywał przede wszystkim teatr. 

Spotkanie, poprowadzone przez Annę Dzionek i Wiktora Kolińskiego, od samego początku przejęła swoją inicjatywą bohaterka wieczoru. Od pierwszej chwili nawiązała bardzo dobry kontakt z publicznością, która odwzajemniała śmiechem każdą anegdotę, jakie kierowała do zgromadzonych, a które pochodziły wprost z jej życiowego doświadczenia. Niemniej przyszedł i czas na pytania, które były specjalnie dla niej przygotowane, a na które odpowiadała w równie barwny sposób. Jak przyznała aktorka, w Gnieźnie gościła już nie raz, gdyż w swojej twórczości bliski jest jej Aleksander Fredro, patron tutejszej instytucji, a ona sama niejednokrotnie była obecna w Grodzie Lecha przy różnych projektach artystycznych.

Po spotkaniu była rzecz jasna okazja do zdobycia autografu aktorki. Samo wydarzenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zrealizowane zostało w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane