Jesteś tutaj:Kultura Pokażą „Obrazy z życia Powstańców”
wtorek, 25 lutego 2020 17:50

Pokażą „Obrazy z życia Powstańców”

  mnopr
Pokażą „Obrazy z życia Powstańców” zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na premierę albumu fotograficznego pt. "Obrazy z życia Powstańców", która odbędzie się w najbliższą sobotę w Wielkopolskim Parku Etnograficznym.

Publikacja jest zapisem fotograficznym i słownym inscenizacji, która odbyła się w Wielkopolskim Parku Etnograficznym 2 lutego 2019 roku, a była hołdem złożonym bohaterom Powstania Wielkopolskiego w setną jego rocznicę. Przedstawionych zostało kilka scen nawiązujących do zdarzeń, które miały miejsce od 27 grudnia 1918 roku do 16 lutego 1919 roku w tych miejscowościach, z których zagrody znajdują się w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. W jednej muzealnej wsi opowiedziano o różnych aspektach Powstania: przygotowaniu i warunkach życia żołnierzy, roli kobiet w Powstaniu, znaczeniu Straży Ludowej, stosunku zwyczajnych Niemców do Powstańców i odwrotnie.

Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono rekonstruktorów Ochotniczej Kompanii Wielkopolskiej, mieszkańców Budzynia k. Chodzieży oraz pracowników Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Widzami w dużej części stali się mieszkańcy wsi, o których opowiadano podczas inscenizacji: Sulmierzyc, Sokołowa Budzyńskiego, Łomnicy, Zielonej Wsi, Ołoboku i Sławna.

Promocja albumu odbędzie się 29 lutego o godzinie 12:00 w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy - Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach - Dwór ze Studzieńca.
 

1 komentarz

  • Link do komentarza NK poniedziałek, 11 maja 2020 15:55 napisane przez NK

    Szkoda, że nie ma zdjęcia z jednym, wyraźnym i całym powstańcem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane