Jesteś tutaj:Kultura eSTeDe ma nowego dyrektora
czwartek, 09 stycznia 2020 12:00

eSTeDe ma nowego dyrektora

  mnopr
Ewa Przybylska Ewa Przybylska zdjęcie nadesłane

Centrum Kultury „Scena To Dziwna” od dnia 8 stycznia br. ma nowego dyrektora. Została nim Ewa Przybylska, specjalistka w zakresie prawa oraz prowadzenia inwestycji budowlanych. Umowa została zawarta do końca sierpnia br.

Przypomnijmy iż jeszcze w grudniu ub. roku informowaliśmy, że pełniący funkcję dyrektora CK eSTeDe od czterech miesięcy Waldemar Markiewicz, zdecydował się odejść ze stanowiska. Na ten krótki czas zastąpił on Grzegorza Reszko, który z końcem sierpnia 2019 roku opuścił ośrodek kultury po 10 latach pracy w tej funkcji i trafił do Urzędu Miejskiego. 

Wybór Ewy Przybylskiej na funkcję dyrektora CK eSTeDe starosta Piotr Gruszczyński argumentuje: - Postawiłem na osobę kompetentną w zakresie prowadzenia skomplikowanych procesów budowlanych, bo takiej osoby aktualnie potrzebuje eSTeDe. Pokładam duże nadzieje w Pani Ewie Przybylskiej. Wierzę, że uda się jej wyprowadzić powiatowe centrum kultury z bardzo trudnej sytuacji, w jakiej się aktualnie znajduje, za którą to odpowiadają nasi poprzednicy.

Pani Ewa Przybylska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu na kierunku prawo. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe, aplikację radcowską oraz uprawnienia mediatora. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu, od 2017 roku jest pozaetatowym członkiem Samorządowego Kolegiów Odwoławczego w Poznaniu. Ma bogate doświadczenie zawodowe zarówno w administracji samorządowej - kierowała Wydziałem Administracji Architektoniczno – Budowlanej Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej, jak i w nadzorze budowlanym jako zastępca Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowalnego. Będąc zatrudnioną w Starostwie Średzkim Ewa Przybylska prowadziła kilka poważnych inwestycji budowlanych za środki publiczne. Od roku 2010 działa także w Wielkopolskiej Izbie Budownictwa, głównie jako mediator zajmując się sporami na tle wykonywania umów o roboty budowlane.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Salowa sobota, 11 stycznia 2020 09:42 napisane przez Salowa

  Mając na względzie mizerię kadrową starostwa jak i katastrofę finansową powiatu składam propozycje racjonalizatorską która po raz wykorzysta w pełni zdolności i umiejętności wylowionej w czeluściach rybki pracy perełki która obrala sobie na misję powiat gnieźnieński a po dwa przyniesie oszczędności budżetowe. Łączymy wydziały zdrowia i kultury. Nowa Pani dyrektorem, przecież oba prowadzą trudne rozbudowy. W estede kierownik ds kultury tylko zamiast dyrektora a w szpitalu zwalniamy jednego z dyrektorów. Było nie bylo trzy dyrektorskie etaty do przodu.

 • Link do komentarza śmiszek piątek, 10 stycznia 2020 22:49 napisane przez śmiszek

  Żeby dokończyć remont, to trzeba zatrudniać człowieka od inwestycji budowlanych na dyrektora placówki kulturalnej? Komuś chyba nie styka.

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 10 stycznia 2020 20:07 napisane przez rowerzysta

  Dobra decyzja. Nareszcie ktoś kompetentny.

 • Link do komentarza agamit    piątek, 10 stycznia 2020 15:28 napisane przez agamit

  Ciekawe jak ta pani długo tam wytrzyma? Podobno rude już ostrzy pazury.

 • Link do komentarza Karol piątek, 10 stycznia 2020 14:58 napisane przez Karol

  Czyli jednak import. Zabrakło chętnych gnieźnian do współpracy z Gruszczyńskim i jego "kuzynką"? Platforma gnieźnieńska jeszcze istnieje?

 • Link do komentarza Gabriel piątek, 10 stycznia 2020 11:02 napisane przez Gabriel

  Pani Ewa Przybylska po studiach Wydziału Prawa i Administracji od 20 lat "krąży" po samorządzie i nadzorze budowlanym to tu, to tam.
  Kobieta wielu talentów. Podobnie jak jej koleżnaka dyrektor nowo utworzonego CUW. Kobiety od rzeczy trudnych, i których nikt nie chce, a one tak ...
  Samorząd gnieźnieński, Powiat Gnieźnieński jest jednak piękny - przyciaga jak magnes, co tam Poznań. Czego nie wiemy?

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 09 stycznia 2020 18:45 napisane przez czytelnik

  Taka wielka specjalistka i tylko do takiego EsTeDe?

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 09 stycznia 2020 18:40 napisane przez mieszkaniec

  Czyli jednym słowem nigdy osobiście nie prowdziła budowy ... za ... biurka to widziła jedynie papiery. zresztą kto chce pracować z Gruszczyńskim .. najlepsi pomału odchodzą i tyle . Powodzenia dla wyborców tej ekipy.

 • Link do komentarza sadwe czwartek, 09 stycznia 2020 16:11 napisane przez sadwe

  "odpowiadają nasi poprzednicy" ? powiedzieć łatwo, i co dalej ?

 • Link do komentarza Miś czwartek, 09 stycznia 2020 12:55 napisane przez Miś

  Super, na dokończenie tego remontu znakomicie się nadaje. Ale potem należało by przenieść specjalistkę już do innego działu nieprawdaż ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane