Jesteś tutaj:Kultura Zaśpiewali „dla tej co nie zginęła”
czwartek, 14 listopada 2019 17:16

Zaśpiewali „dla tej co nie zginęła”

  mnopr
Zaśpiewali „dla tej co nie zginęła” zdjęcie nadesłane

Jak co roku przy okazji Narodowego Święta Niepodległości, w internacie gnieźnieńskiego "Medyka" odbył się koncert utrzymany w patriotycznej atmosferze.

Co roku w listopadzie czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii - odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Przy tej okazji, 12 listopada w internacie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Młodzież internatu wraz z chórem „Retro” zaprosiła nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich sympatyków znanego w środowisku "Medyka"’ w muzyczną podróż od czasów zniewolenia do wyzwolenia, od czasów rozbiorów poprzez liczne powstania narodowe aż do wybuchu I wojny światowej zakończonej odrodzeniem się państwa polskiego.

Internat wypełnił wspólny śpiew znanych wszystkim pieśni, wiersze, wspomnienia trudnych czasów niewoli, ale i czasów radości z odzyskanej niepodległości. Wspólne śpiewanie to niekonwencjonalna lekcja historii, ale także hołd, jaki składany jest tym, którzy przed laty wywalczyli nam wymarzoną wolność. To także nasza radość, ze mamy dziś wolną Polskę - podsumowała Kierownik Internatu WSCKZiU Renata Szwacińska-Rurek

1 komentarz

  • Link do komentarza nrm czwartek, 14 listopada 2019 19:53 napisane przez nrm

    Prawdziwe retrooooo .......a młodzież w szoku

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane