Jesteś tutaj:Kultura Wyróżnienie dla gnieźnieńskiego archiwisty
czwartek, 13 czerwca 2019 08:11

Wyróżnienie dla gnieźnieńskiego archiwisty

 
Wyróżnienie dla gnieźnieńskiego archiwisty źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Po raz drugi, z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, dokonano wręczenia Nagród im. Profesora Stanisława Nawrockiego. 

Jest to wyróżnienie dla najlepszych archiwistów województwa wielkopolskiego za całokształt pracy oraz dotychczasowy dorobek naukowy. Wręczenia nagród dokonała w minioną środę 12 czerwca wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, która pogratulowała osobom zasłużonym dla archiwistyki oraz utrwalającym historię zawartą w dokumentach. Podkreśliła przy tym, że jest to forma podziękowania za realizację misji, jaką jest dbałość o pamięć i tożsamość. - Państwa praca umożliwia odkrywanie dziedzictwa oraz prawdy historycznej, a co za tym idzie ubogaca społeczeństwo i buduje społeczną wrażliwość na tradycję - mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Wśród nagród, które wręczono kilku osobom wskazanym przez kapitułę, znalazły się także przyznane z tej okazji wyróżnienia. Jedno z nich trafiło do rąk Marka Szczepaniaka z Archiwum Państwowego w Poznaniu Oddział w Gnieźnie - za wybitne zasługi w dotychczasowej pracy archiwalnej.

Wręczenie nagród zakończył występ zespołu Musica Maxima, posiadający w swoim repertuarze utwory pochodzące z archiwów kościelnych, w których spoczywają ocalałe zbiory po orkiestrach działających w dawnej Rzeczypospolitej.

źródło: IPN Poznań oraz UW Poznań

3 komentarzy

  • Link do komentarza p.Boguś czwartek, 13 czerwca 2019 19:59 napisane przez p.Boguś

    ARCYARCHI!!! GRATY MARKU!!!!♥️

  • Link do komentarza mjj czwartek, 13 czerwca 2019 15:37 napisane przez mjj

    Gratulacje panie Marku i czekamy na kolejne książki przybliżające współczesnym mieszkańcom dawne życie gnieźnian.

  • Link do komentarza Kinga czwartek, 13 czerwca 2019 08:48 napisane przez Kinga

    Marek, gratuluję i życzę dalszych osiągnięć w pracy zawodowej również prywatnych. Do zobaczenia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane