piątek, 02 listopada 2018 12:31

Nadchodzą kolejne Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne

 

W trzecią niedzielę listopada w katedrze gnieźnienskiej odbędzie się XXVI edycja wydarzenia kulturalnego, które w tym roku poświęcone będzie 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Przez 25 lat organizowania Gnieźnieńskich Spotkań Chóralnych, wystąpiło już ponad 130 zespołów i około 2000 chórzystów. Tegoroczna edycja będzie szczególna, chociażby ze względu na wspomnianą okoliczność. 

Już w niedzielę 18 listopada przed gnieźnianami wystąpi sześć zespołów wokalnych. 18 listopada, po mszy świętej rozpoczynającej się o 15:00, zaprezentują się chóry, które na tę okazję przyjadą także do Gniezna. Usłyszeć będzie można: Chór Mieszany Metrum z Gniezna, Chór Żeński Sonata z Powidza, Chór św. Ojca Pio z Gniezna, Chór Cantanti z Poznania, Chór Imo Pectore ze Zdziechowy oraz Chór Męski Dzwon z Gniezna. Wstęp rzecz jasna bezpłatny - zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane