wtorek, 10 kwietnia 2018 14:46

Rocznicowe czytanie „Między słowem a milczeniem”

 

Już w najbliższy piątek w Czytelni na piętrze, działającej w I Liceum Ogólnokształcącym, odbędzie się kolejna edycja Rocznicowego Czytania. Tym razem przybliżona zostanie postać Doris May Lessing.

Okazją do przypomnienia tej postaci jest 115. rocznica jej urodzin, a samo wydarzenie Rocznicowego Czytania jest wspólną akcją miłośników literatury, którzy tego samego dnia i o tej samej porze prezentują utwory wybranych autorów. 

- W pierwszej części tego spotkania będziemy mogli się dowiedzieć więcej o sylwetkach kobiet w literaturze, a druga część będzie poświęcona Doris Lessing, tj. laureatce Nagrody Nobla, pisarce brytyjskiej, osobie niezwykle zaangażowanej w sprawy społeczne, pisarka niepokorna, symbol feminizmu, antykolonializmu, kronikarka wydarzeń XX wieku, świadek rewolucji obyczajowej, która się wówczas dokonała - przekazała Joanna Gronikowska z Czytelni na Piętrze.

Spotkanie, które odbędzie się w piątek 13 kwietnia o godzinie 17:00 w Czytelni na piętrze, poprowadzi tradycyjnie Irmina Kosmala: - Cała akcja Rocznicowego Czytania odbywa się nie po raz pierwszy i dobrze się dzieje, że w takich akcjach uczestniczą też mieszkańcy, którzy być może na co dzień nie są rozpoznawalni, a stanowią bardzo dużą wartość. Taką osobą jest pani Irmina Kosmala, która jest inicjatorką i założycielką Kuźni Literackiej, osoba, która jeszcze pracując jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2, krzewiła i wspierała wszelkie środowiska związane z poezją, literaturą, sama pisze recenzje i jej sympatia do drugiego człowieka oraz tematu, który prezentuje sprawia, że jest to obecnie w moim odczuciu najlepsza osoba do prowadzenia tego typu spotkań - przekazał Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza czytelnik wtorek, 10 kwietnia 2018 19:28 napisane przez czytelnik

    Nie rozumiem pytania komentatora "dobrazmiana". Czy pan (pani) rozumie treść artykułu, bo wydaje się, że ma problemy nie tylko z prostym rozumieniem tekstu. Polecam elementarz Falskiego.

  • Link do komentarza dobrazmiana wtorek, 10 kwietnia 2018 15:19 napisane przez dobrazmiana

    Czy makohońaki jest miłośnikiem tylko czytania?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane