Jesteś tutaj:Kultura „Zwiedzanie na bocianie”
wtorek, 03 kwietnia 2018 07:40

„Zwiedzanie na bocianie”

  mn

Bocian to obok orła drugi polski ptak narodowy. Dlaczego jednak to właśnie on stał się naszym symbolem narodowym? Cóż, pewnie dlatego, że mówi o nim wiele polskich legend.  To właśnie jego, polscy twórcy okresu romantyzmu, uznali za symbol polskości. 

Bocian biały będzie także motywem przewodnim imprezy czytelniczej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna 05 kwietnia/ czwartek/ o godz. 09.30 w Przedszkolu nr 17 os. Piastowskie 18, w ramach programu edukacyjnego „ A ja jestem Polak mały”. 

Naszą  wędrówkę z bocianem, drogą wyobraźni,  rozpoczniemy oczywiście w Gnieźnie.  Wiedzą o naszym  mieście podzieli się z dziećmi Lidia Szarmach, przewodnik  po Wzgórzu Lecha, miłośnik historii, propagator wiedzy o ziemi gnieźnieńskiej. 

Spotkanie ma zadanie przygotować dzieci do udziału w konkursie plastycznym „ Polska. To lubię”. Z jego regulaminem można zapoznać się na stronie gnieźnieńskiej książnicy www.biblioteka.gniezno.pl

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane