Jesteś tutaj:Kultura Wspomnienie św. Jana Pawła II w rocznicę śmierci
niedziela, 01 kwietnia 2018 17:02

Wspomnienie św. Jana Pawła II w rocznicę śmierci

 

Towarzystwo Przyjaciół Żydowa oraz Sołectwo w Gębarzewie zapraszają na coroczne spotkanie ze wspomnieniem św. Jana Pawła II.

Wzorem ostatnich lat, w rocznicę śmierci papieża Polaka, 2 kwietnia w sali wiejskiej w Gębarzewie o godzinie 19:00 rozpocznie się wieczór wspomnień, w trakcie którego będzie można posłuchać wierszy Jana Pawła II.

Około godziny 20:50 w krótką trasę wyruszy rajd pieszy, który uda się w kierunku obelisku ustawionego przy obelisku i krzyżu, w miejscu którego w 1979 roku papież wylądował w trakcie swojej pierwszej pielgrzymki do ojczyzny. Tam, o 21:37, a więc w godzinę śmierci ojca świętego, odbędzie się krótkie czuwanie. Do obelisku można także dojechać samochodem we własnym zakresie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane