Jesteś tutaj:Kultura Pokolorowali kilkaset jajek
czwartek, 29 marca 2018 17:10

Pokolorowali kilkaset jajek

 
Pokolorowali kilkaset jajek fot. Rafał Wichniewicz

W czwartkowe południe w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się coroczna Wielka Gala Malowania Jaja. Przy stołach z farbkami stanęło mnóstwo uczestników.

Od kilku lat impreza nie cieszy się przychylnością pogody i także tym razem, mimo planowanego pobytu na deptaku, trzeba było schronić się w murach MOK-u. Niemniej, nie odstraszyło to tłumu młodych mieszkańców Gniezna, który stawili się w południe po to, by wspólnie pomalować aż tysiąc przygotowanych na ten cel jajek. Praktycznie niespełna godzina wystarczyła, by palety, na których je przyniesiono, błyskawicznie opustoszały i zamieniły się w kolorowe pamiątki, które potem zagoszczą w święconkowym koszu lub na wielkanocnym stole.

Całości towarzyszył także kiermasz dekoracji świątecznych oraz zabawek, a także nie zabrakło innych zabaw, przygotowanych specjalnie z okazji gali. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Turbo babcia :) czwartek, 29 marca 2018 23:01 napisane przez Turbo babcia :)

    ALE JAJA!!!!!

    Miałam okazję tam być i dzieci wspaniale rozwijały swoją kreatywność od wzorków i szlaczków po kotki, pieski, a nawet Minionki. Arcydzieła wychodziły przepięknie :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane