wtorek, 27 marca 2018 20:00

Przejmująca i zachwycająca - „Matka”

 

Przejmujący spektakl oraz wyjątkowe zaangażowanie młodych aktorów - po raz kolejny uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Rodzice-Dzieciom przygotowali przedstawienie, będące połączeniem silnych emocji oraz duchowego przesłania.

Wychowankowie placówki przyzwyczaili wszystkich do tego, że przynajmniej raz w roku przygotowują spektakl, który dotyczy konkretnej tematyki, zazwyczaj o przesłaniu religijnym. Były już wieczornice patriotyczne, ale także wspomnienia o rocznicy objawień w Fatimie. Ostatnim razem uczniowie zaangażowali się w przedstawienie z okazji Nocy Świętych. Tym razem wszystkich zaprosili na pokaz spektaklu pt. „Matka”.

Jak można się domyśleć, całość była poświęcona postaci Maryi, matki Zbawiciela. Szczególne przesłanie miało to znaczenie, że prapremiera odbyła się w Wielkim Tygodniu, który wszak poprzedza jedno z najważniejszych świąt - Wielkanoc. Dlatego w przedstawionym na deskach Teatru im. A. Fredry spektaklu nie zabrakło motywów Pasji, ale także innych, stworzonych na potrzeby ukazania walki dobra ze złem. Wydawać by się mogło, że dziecięce przedstawienia szkolne są bardzo schematyczne, a jednak za każdym razem przygotowanie i - co trzeba podkreślić - zaangażowanie młodych aktorów tej szkoły, potrafi budzić podziw. Za każdym razem scenariusze także są stworzone od podstaw, dzięki czemu kolejne występy - także i „Matka” - są po prostu wyjątkowe. Niech tego najlepszą oceną będą długie owacje na stojąco, jakie dała wypełniona po brzegi publika.

Po spektaklu dyrektor szkoły Jacek Maćkowiak, podziękował wszystkim aktorom (prawie stu!) oraz osobom, pozostającym poza sceną: Arlecie Królak i Mai Pawlickiej za elementy scenografii, rekwizyty, Grażynie Czekaj i Katarzynie Chudej za pomoc w organizacji, Jerzemu Gołańczykowi i Adamowi Przybylskiemu za przewiezienie i montaż scenografii, Małgorzacie Rogalskiej za charakteryzację postaci, Arkadiuszowi Koronce za wykonanie sztyletów. Podziękowania skierowano także do rodziców i dziadków - za rekwizyty i pomoc w ubiorze dzieci - Beacie Pietrzak, Ewie Jaśkiewicz i Marlenie Całuj, a także Barbarze Surdziel i narratorom, Hannie Tomczak za pomoc w organizacji, ks. Andrzejowi Żarkowskiemu za asystowanie i rozwiązywanie kwestii teologicznych i Agnieszce Maćkowiak za scenariusz, choreografię, kostiumy i reżyserię. Osobno podziękował także dyrekcji teatru oraz pracownikom za udostępnienie instytucji oraz pomoc w trakcie przygotowań.

13 komentarzy

 • Link do komentarza strażnik korytarz wtorek, 10 kwietnia 2018 09:58 napisane przez strażnik korytarz

  bardzo ładny występ

 • Link do komentarza Absolwentka środa, 28 marca 2018 22:09 napisane przez Absolwentka

  Jak zwykle magicznie. Szczerze mówiąc sama pamiętam jak z wami występowałam, aż chce się tam wrócić. Brawo!

 • Link do komentarza porządkowa środa, 28 marca 2018 19:55 napisane przez porządkowa

  dobre, zupełnie inny poziom - wyższy - ile serca, pracy dzieci, nauczycieli, a gdyby to jeszcze profesjonaliści robili, to już w ogóle.... więc dziękuję za pomysł, realizację, podczas takiego przedstawienia wiem, że teatr należy do ludzi, którzy na niego łożą, więcej takich przedstawień amatorów, ale i wielbicieli występowania na scenie!

 • Link do komentarza Ania środa, 28 marca 2018 18:09 napisane przez Ania

  Byłam, widziałam i podziwiam młodzież za wielkie zaangażowanie, chęci,
  oddanie temu spektaklowi. Wielki szacunek dla p.Agnieszki Maćkowiak,
  która wymyśliła całe przedstawienie, jego koncepcję.
  Gratulacje dla wszystkich.Pięknie. Wesołych Świąt Wielkanocnych!

 • Link do komentarza straznik teksasu środa, 28 marca 2018 10:19 napisane przez straznik teksasu

  takie se, kiedyś były fajne

 • Link do komentarza zainteresowana środa, 28 marca 2018 03:05 napisane przez zainteresowana

  Będzie możliwość to zobaczyć?

 • Link do komentarza Widz Naoczny :) środa, 28 marca 2018 00:58 napisane przez Widz Naoczny :)

  To jedyny spektakl NIE-GENDER w ciągu roku, dlatego poszedłem na tę na sztukę teatralną do Teatru Gender Fredry. Jestem pod ogromnym wrażeniem przedstawienia!

 • Link do komentarza senior środa, 28 marca 2018 00:14 napisane przez senior

  Tak powinna wyglądać każda szkoła w Polsce. Nie tylko wspaniali nauczyciele, ale także wspaniali uczniowie. Z tej szkoły wyrasta przyszłość naszego narodu, ta najlepsza! Gratulacje!

 • Link do komentarza Okl wtorek, 27 marca 2018 21:57 napisane przez Okl

  Zapiera dech w piersiach! Wspaniała młodzież, wspaniali pedagodzy, wspaniała szkoła!

 • Link do komentarza drwal wtorek, 27 marca 2018 21:12 napisane przez drwal

  widac, że w tej szkole dzieciom , rodzicom i nauczycielom nie tylko się chce, ale naprawdę zależy.... brawo!

 • Link do komentarza jeden z widowni wtorek, 27 marca 2018 21:11 napisane przez jeden z widowni

  Wspaniałe widowisko, ci młodzi amatorzy prześcignęli zawodowców na scenie! Sala nabita widzami, ten teatr dawno chyba nie miał takiej frekwencji! Młodzi, jesteście wspaniali i macie wspaniałych nauczycieli!

 • Link do komentarza Janek rocznik 1041 wtorek, 27 marca 2018 21:07 napisane przez Janek rocznik 1041

  Wielki szacunek, podziw i gratulacje za spektakl, za głębokie przeżycia. Kolejny spektakl w wykonaniu młodych Artystów. Podziw dla całej Szkoły. Panu Dyrektorowi i jego Małżonce głęboka wdzięczność za stworzenie tej szkoły. Jesteście Państwo bardzo pozytywnie odbierani w kręgu rodziców, dziadków. Jesteście Państwo z tych ludzi, którym się chce chcieć. GRATULACJE dla wszystkich !
  Dziadkowie Teresa i Jan Drzewieccy.

 • Link do komentarza tyu wtorek, 27 marca 2018 20:32 napisane przez tyu

  Byłem, bardzo piękny spektakl :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane