Jesteś tutaj:Kultura Świąteczny Targ Wiejski zagościł przed Starostwem
poniedziałek, 26 marca 2018 11:36

Świąteczny Targ Wiejski zagościł przed Starostwem

 
Świąteczny Targ Wiejski zagościł przed Starostwem fot. Rafał Wichniewicz

Miody, sery, mięso, ozdoby oraz inne najróżniejsze produkty wykonane przez miejscowych rolników oraz twórców, zostały wystawione w poniedziałek na targu, który zagościł na ul. Jana Pawła II.

Sytuacja wyjątkowa, jaką jest remont CK eSTeDe sprawił iż wielkanocny Świąteczny Targ Wiejski zagościł tym razem przed Starostwem Powiatowym. Na placu pojawiło się kilka stoisk, na których różne organizacje i firmy wystawiły produkty lokalne, zgodnie z przyświecającą całemu wydarzeniu ideą.

- Przy pierwszym Targu Świątecznym był pomysł, aby przez to promować produkty lokalnych rolników i także przy tej okazji Wielkanocy kontynuujemy tę ideę, choć wyjątkowo przed starostwem. Wciąż przyświeca mu jednak promocja rolnictwa, szczególnie z naszego powiatu, który produkuje najlepszą żywność w całym kraju - przyznał szczerze wicestarosta Jerzy Berlik. 

Od 10:00 przez targ zaczęły się przewijać spore grupy zainteresowanych, niekiedy samych petentów Starostwa, zmierzających lub wychodzących z urzędu. Wszyscy mieli okazję nie tylko kupić, ale także spróbować różnych produktów, przy czym - jak co roku - największym popytem cieszyły się wędliny oraz sery. Tym, którym zrobiło się zimniej, proponowano ciepłą zupę - tym razem był to żurek, który dobrze rozgrzewał do dalszych zakupów.

Świąteczny targ potrwa do około godziny 16:00 (lub do wyczerpania asortymentu).

3 komentarzy

 • Link do komentarza Anna piątek, 30 marca 2018 19:43 napisane przez Anna

  Do Fischer... ,, wspólnie z Starostą,, Ja napisałabym ,,, ze Starostą,,,,, A wg to dlaczego Ten nasz Włodarz nie ma przejść na następną kadencję choćby dlatego żeby Pana sz lag trafiłł....

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 26 marca 2018 23:51 napisane przez czytelnik

  Nareszcie powiało Polskością !

 • Link do komentarza Piotr Fischer poniedziałek, 26 marca 2018 17:40 napisane przez Piotr Fischer

  Panie Starosto Berlik - mam pytanie, czy moglibyście trochę tych wielkanocnych JAJ przekazać na Lecha 6, do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie ?? Pan Prezydent Budasz kończy pomału swoją kadencję, w przeciwieństwie do Pana oczywiście, i mógłby chłopina zrobić sobie zapasy na następny rok, bo już nie będzie miał tyle KASY. Byłby to znakomity przykład współpracy Powiat-Miasto, o braku której tyle mówi się ostatnio w kontekście likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego.No dalej prześlij Pan wspólnie z Starostą Tarczyńską TE JAJA, PLEASE.!!!
  Przynajmniej, jak to Zrobicie to przy spowiedzi ( politycznej oczywiście ) odpuszczenie grzechów PEWNE.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane