Jesteś tutaj:Kultura Wielkanocny Targ Wiejski tym razem zagości przed Starostwem
czwartek, 22 marca 2018 14:26

Wielkanocny Targ Wiejski tym razem zagości przed Starostwem

 
Wielkanocny Targ Wiejski tym razem zagości przed Starostwem archiwum redakcji

Świąteczne produkty, ozdoby, a także żywność pochodząca z własnego wyrobu - już w najbliższy poniedziałek takie stoiska zagoszczą przy ul. Jana Pawła II z okazji kolejnej edycji Targu Wiejskiego.

Wydarzenie, które zostało zainicjowane po raz pierwszy w 2016 roku, zdobyło uznanie obu stron - zarówno producentów, jak i mieszkańców chętnie przychodzących na zakupy. Od tego czasu przed dwoma najważniejszymi świętami w roku, tj. Bożym Narodzeniem oraz Wielkanocą, rozstawiane są stoiska z najróżniejszymi produktami żywnościowymi, ale nie tylko. 

W tym roku wydarzenie wyjątkowo zagości przed Starostwem Powiatowym, a spowodowane jest to rozpoczynającym się remontem Centrum Kultury "Scena To Dziwna": - W działania zaangażowały się m.in. panie z Rybna Wielkiego, które będą częstowały tradycyjnym ciastem świątecznym, kojarzącym się z Wielkanocą, a więc mazurkami, babkami i sernikiem, a do tego będzie również degustacja żurku z kiełbasą. Także dla dzieci przygotowano atrakcje w postaci malowania pisanek - przekazała starosta Beata Tarczyńska. 

Wielkanocny Targ Wiejski odbędzie się w najbliższy poniedziałek 26 marca w godzinach od 10:00 do 16:00 na placu przed Starostwem.

- To kolejna inicjatywa, która zajmuje się promocją produktów lokalnych, od producentów z naszego powiatu. To taka obopólna współpraca, gdyż dajemy możliwość sprzedaży bezpośredniej, a z drugiej strony ci, którzy przyjdą, będą mogli zaopatrzyć się w produkty wielkanocne. To jest istotą tego wydarzenia, by produkty przemysłowe zastąpić zdrowymi, pochodzącymi z naszego regionu - przekazał wicestarosta Jerzy Berlik. Jak przyznał Zbigniew Stajkowski, przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Gnieźnie: - Jest to cenna inicjatywa, która promuje nie tylko naszych okolicznych rolników, ale także ogólnie polskich.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza elemeledudki poniedziałek, 26 marca 2018 10:31 napisane przez elemeledudki

  Wczoraj byłem w Bydgoszczy i Jarmark Wielkanocnych połączony z występem zespołów ludowych no i wyśmienita pogoda.Nwm jak to będzie u nas gdyż akurat w tych godzinach będę w pracy ale podejrzewam ze szału nie będzie zarówno z pogoda jak i frekfencja

 • Link do komentarza klient poniedziałek, 26 marca 2018 09:52 napisane przez klient

  Dlaczego nie w niedziele? Bo niedziela jest dla Boga, a nie dla handlu. A dlaczego do 16:00? To ja sie Ciebie pytam, dlaczego miejskie targowisko zwija sie już około 15:00 i po poludniu nikogo prawie z handlujacych oprócz kwiatow nie uświadczysz? Tym sie nie zamartwiasz?

 • Link do komentarza lila poniedziałek, 26 marca 2018 07:38 napisane przez lila

  a te godziny to dla kogo? dla urzędników starostwa? czy dla pracujących ??? szkoda

 • Link do komentarza Piotr Fischer sobota, 24 marca 2018 13:54 napisane przez Piotr Fischer

  Panie Starosto Berlik - mam pytanie, czy moglibyście trochę tych wielkanocnych JAJ przekazać na Lecha 6, do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie ?? Pan Prezydent Budasz kończy pomału swoją kadencję, w przeciwieństwie do Pana oczywiście, i mógłby chłopina zrobić sobie zapasy na następny rok, bo już nie będzie miał tyle KASY. Byłby to znakomity przykład współpracy Powiat-Miasto, o braku której tyle mówi się ostatnio w kontekście likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego.No dalej prześlij Pan wspólnie z Starostą Tarczyńską TE JAJA, PLEASE.!!!
  Przynajmniej, jak to Zrobicie to przy spowiedzi ( politycznej oczywiście ) odpuszczenie grzechów PEWNE.

 • Link do komentarza oli czwartek, 22 marca 2018 21:26 napisane przez oli

  dlaczego nie w niedzielę ??? " dajemy możliwość sprzedaży bezpośredniej, a z drugiej strony ci, którzy przyjdą, będą mogli zaopatrzyć się w produkty wielkanocne".no nie przyjdą,bo będą w pracy,w większości będą w pracy./SZKODA

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane