Jesteś tutaj:Kultura Kolejna edycja kolejowych podróży
środa, 21 marca 2018 07:04

Kolejna edycja kolejowych podróży

  mn
Kolejna edycja kolejowych podróży zdjęcie nadesłane

Biuro podróży PS Travel wraz z Organizacją Turystyczną „Szlak Piastowski” oraz Parowozownią Gniezno po raz drugi zapraszają na wspólne wycieczki do niezwykłych miejsc związanych z historią kolei.

Szlak podróży wiedzie do miejsc znanych i będących dobrymi przykładami jak mogą funkcjonować kolejowe atrakcje turystyczne. W pierwszej połowie tego roku odwiedzić będziemy mogli Berlin, Środę Wielkopolską i Jaworzynę Śląską.

W sobotę 21.04.2018r. odbędzie się przejazd autokarem do Berlina, gdzie w murach zabytkowej parowozowni dworca Anhalter stworzono wystawę zabytków kolejnictwa, przemysłu, awiacji i marynistyki. Jest to wyjątkowa okazja do zobaczenia na własne oczy zrewitalizowanej lokomotywowni i poznania z przewodnikiem z Parowozowni Gniezno historii kolei na żywo. Dodatkowo przewidziany jest czas wolny w stolicy Niemiec. Cena: 140 zł (wstępy w cenie).

Sobota 12.05.2018 r. upłynie pod znakiem przejazdu Średzką Koleją Powiatową. Po zwiedzeniu zaplecza technicznego stacji Środa Miasto podróżni udadzą się w wyjątkową podróż pociągiem ciągniętym parowozem Px48 do Zaniemyśla. Na miejscu odbędzie się zwiedzanie miasta, kolejowej izby pamięci oraz słynnej Wyspy Edwarda. W programie również ognisko z kiełbaskami. Cena: 69 zł (wstępy w cenie).

Dobrym pomysłem na rozpoczęcie wakacji jest wyjazd w sobotę 30.06.2018 r. do Jaworzyny Śląskiej, gdzie w tamtejszej parowozowni urządzone jest Muzeum Techniki. Można tam zobaczyć nie tylko parowozy, lecz również komputer Odra oraz wystawę urządzeń przemysłowych. Z racji bliskości do Wrocławia przewidziano również zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska oraz czas wolny. Cena: 120 zł (wstępy w cenie).

Sprzedaż wycieczek odbywa się w informacji turystycznej w Gnieźnie przy Rynku; godziny otwarcia i telefon na stronie: http://szlakpiastowski.com.pl

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane