Jesteś tutaj:Kultura Happysad i Wink na zakończenie Dni Gniezna
sobota, 08 lipca 2017 22:42

Happysad i Wink na zakończenie Dni Gniezna

 

Dobiegły końca Dni Gniezna, których zwieńczeniem był koncert tytułowych zespołów. Tym razem pogoda gnieźnian nie zawiodła i na placu za katedrą pojawiły się tłumy mieszkańców.

Głównej gwiazdy sobotniego koncertu nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać, bowiem Happysad jest dość rozpoznawalną grupą na polskiej scenie muzycznej. Stąd też nie ma się co dziwić, iż korzystając z dobrej aury, na Placu św. Wojciecha pojawiło się kilka tysięcy gnieźnian, chcących posłuchać dobrej, rockowej muzyki.

Zanim jednak na scenie pojawiła się Happysad, przed publiką zaprezentował się zespół Wink. Tworzący go młodzi muzycy pochodzą z niemieckiego Speyer, który jest partnerskim miastem Gniezna - w tym roku obchodzone jest 25-lecie nawiązania porozumienia. Grupa ta pojawiła się już w Pierwszej Stolicy Polski pięć lat temu, a tym razem wystąpiła na scenie i zaprezentowała kawałek swojego dotychczasowego dorobku muzycznego, wzbogaconego o kilka ciekawie wykonanych coverów. W dwóch utworach niemieckim muzykom towarzyszyła gnieźnianka Marianna Kanke, która zagrała z muzykami na skrzypcach. Twórczość grupy wyraźnie wpadła w ucho licznym gnieźnianom, którzy tego dnia zagościli na Placu św. Wojciecha znacznie wcześniej. Okazją ku temu był bowiem trwający drugi dzień Festiwal Smaków Food Trucków, które w trakcie występów przeżywały prawdziwe oblężenie - o czym świadczyły nie tylko długie kolejki, ale i daleko unoszący się zapach najróżniejszych potraw. Dni Gniezna dobiegły końca, ale festiwal kulinarny potrwa jeszcze przez niedzielę. Zapraszamy!

5 komentarzy

 • Link do komentarza Hyde poniedziałek, 10 lipca 2017 12:33 napisane przez Hyde

  Uwielbiam jak się "spece" od nagłośnienia wypowiadają :D Przecież każdy taki znany zespół wozi ze sobą akustyków, i lokalni ludzie podstawiający scenę nie mają nic do gadania; wszystko zespół sobie sam ustawia.

 • Link do komentarza qwerty poniedziałek, 10 lipca 2017 08:40 napisane przez qwerty

  Nagłośnienie raczej głośnie niż dobre... bardzo słabo zestrojone. Więcej hałasu niż uczty dla ucha. Akustyk chyba został w domu...

 • Link do komentarza oceniacz niedziela, 09 lipca 2017 14:50 napisane przez oceniacz

  nareszcie miasto zadbało o odpowiednie nagłośnienie! bylismyna myslovitz i była masakra,a tu klasa sama w sobie! momentami nawet przesadnie głosno a i światelka bajunia!

 • Link do komentarza rynceopadajo niedziela, 09 lipca 2017 09:45 napisane przez rynceopadajo

  Prawicowybeton aka rezigiusz, a może zorganizuj coś swojego? Czy może jednak to będzie kosztować zbyt dużo wysiłku?

 • Link do komentarza Prawicowy Beton niedziela, 09 lipca 2017 08:56 napisane przez Prawicowy Beton

  Tym razem pogoda dopisała choc publiczniści "masakrycznie duzo" nie bylo. Moze troche wiecej niz w piatek , takźe sorry ale tym razem pogoda nie jest winna tylko niestety tych ktorzy nie widza "róźnorodnosci" gustów muxycznych. Pozdrawiam i milej niedzieli

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane