środa, 12 października 2016 13:49

W eSTeDe powstała samoobsługowa stacja naprawy rowerów

 
W eSTeDe powstała samoobsługowa stacja naprawy rowerów fot. Magdalena Wardęcka

Centrum Kultury Scena to Dziwna jest miejscem przychylnym rowerzystom i to między innymi dla nich powstała samoobsługowa stacja naprawy rowerów.

W stacji umiejscowionej na terenie eSTeDe można napompować rower, a także dokonać podstawowych napraw, gdyż  dostępne są w niej różnego rodzaju klucze. – Wspólnie z nieformalnym klubem rowerowym działającym przy eSTeDe „Skołowani Gniezno” postanowiliśmy mieszkańcom udostępnić bezpłatny serwis rowerowy. Jest to pierwsze takie urządzenie w powiecie, jedno z trzech pierwszych w województwie i w pierwszej dziesiątce w kraju – mówił dyrektor Centrum Kultury, eSTeDe Grzegorz Reszko.

To także miejsce, z którego będą mogły skorzystać opiekunowie dziecka, które wożone jest w wózku, bądź osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim. Serwis jest dostępny w godzinach, w których czynne jest eSTeDe i objęte jest monitoringiem. – Można tu napompować koła, gdyż jest tu areometr oraz końcówki różnego rodzaju, a także naprawić rower, bo są dostępne wszystkie rodzaje klucza potrzebne przy serwisie rowerowym. Istnieje też możliwość zawieszenie roweru – mówił dyrektor. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza wietrzny optymista sobota, 22 października 2016 13:40 napisane przez wietrzny optymista

  Jakie jest podobieństwo warsztatu rowerowego do instytucji kultury?

 • Link do komentarza nitokibic czwartek, 13 października 2016 18:53 napisane przez nitokibic

  pozytywne myślenie pozytywne działanie, miło się patrzy na eSTeDe. Brawo za pomysł!!!!!

 • Link do komentarza Kotus środa, 12 października 2016 19:48 napisane przez Kotus

  A moze chodzilo o pompke z manometrem? Bo areometr to do badania gestosci cieczy jest a to przy rowerze nie ma zastosowania.

 • Link do komentarza prosport środa, 12 października 2016 18:22 napisane przez prosport

  Sususuperrrr! Fantastyczny pomysł. Mam nadzieję na ciepła jesien i zime. Pilnujcie urzadzenia -na wiosne bedzie mega potrzebne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane