niedziela, 21 sierpnia 2016 16:08

Parkingi na ukończeniu

 
Parkingi na ukończeniu fot. Rafał Wichniewicz

Dobiegają końca prace budowlane przy dwóch parkingach, jakie powstają przy ul. Konikowo i Żuławy. Przy pierwszym z nich są nowe nasadzenia.

Inwestycja przy ul. Żuławy była długo oczekiwanym przedsięwzięciem. Szczególnie brak miejsc postojowych odczuwalny jest w pobliżu w trakcie pogrzebów odbywających się na pobliskim cmentarzu św. Krzyża, a także w okresie odwiedzin nekropolii na Wszystkich Świętych. Obecnie trwają ostatnie prace przy nawierzchni oraz instalacja oznakowania i zabezpieczeń wokół filarów Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Ukończony został parking przy ul. Konikowo, gdzie powstało ponad 40 miejsc postojowych. W ramach przedsięwzięcia dokonano wycinki drzewostanu, pobudowano studzienki odwadniające, ułożono podbudowę i nową nawierzchnię, a także wykonano barierki odgraniczające chodniki od jezdni ulicy. Dokonano także kilkunastu nowych nasadzeń drzew i kilkudziesięciu krzewów oraz zasiano trawę. Ostatnim etapem będzie ustawienie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych od strony ul. Pocztowej.

Po kilku nieudanych próbach ostatecznie wyłoniono wykonawcę kolejnego parkingu, którego powstanie zaplanowano na nieruchomości miejskiej przy ul. Łaskiego - mowa o terenie ograniczonym płotem przy Placu św. Wojciecha. 

20 komentarzy

 • Link do komentarza wwwww wtorek, 23 sierpnia 2016 11:10 napisane przez wwwww

  Są w Gnieźnie takie miejsca gdzie też dokonano nasadzeń drzew ozdobnych i krzewów. Na tym się skończyło. Drzewa i krzewy pozostawiono bez pielęgnacji. Wyglądają jak półtora nieszczęścia. Nie formowane i nie prześwietlane wyglądają tragicznie. Myślałem że z chwilą utworzenia ZZM coś się zmieni i z wiosną poczynione zostaną odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Gdzie tam , jak było bez ZZM tak jest i teraz, tragedia. Napatrzcie się do woli na ten nowy parking i nasadzenia drzew i krzewów, w obecnym kształcie, bo za kilka lat tego miejsca nie poznacie jak zostanie pozostawione samo sobie tak jak i te wcześniejsze nasadzenia.

 • Link do komentarza Mietas poniedziałek, 22 sierpnia 2016 22:24 napisane przez Mietas

  Czy u nas w gospodarnej jak mówią Wielkopolsce musi być zawsze tak, że jak np. pobudują ( i poprawią) ten nawet dość przyzwoity parking, to pozostawią te obrzydliwe szopy, które przynoszą wstyd? Czy prezydent, który prawdopodobnie tamtędy codziennie przechodzi lub przejeżdża nie widzi tego dziadostwa i nie jest mu wstyd za te slumsowe budy? Niech ci ludzie mają garaże, nie mamy nic przeciwko, ale niech one jakoś wyglądają! Jak były zakryte zielenią, to tego barachła nie było widać. To na pewno miejski grunt, więc prezydent ma coś do powiedzenia.

 • Link do komentarza kombinator poniedziałek, 22 sierpnia 2016 21:43 napisane przez kombinator

  z rozpędu parkingowego proponuję jeszcze uporządkować parkowanie pod wiaduktem Solidarności - za hamburgerownią, tam potrzeba na gwałt koszy na niedojedzone resztki i zatrudnienie zbieracza, zatrzymują się tam nie tylko gnieźnianie, a tu taki syf, smród, już o braku toalety nie wspomnę, reklama miasta jak się patrzy.... po prostu nic tylko uciekać i nie wjeżdżać dalej!

 • Link do komentarza EagleEye poniedziałek, 22 sierpnia 2016 20:39 napisane przez EagleEye

  @wielkoplanka zgadza się stoi koparka przy jednym wykopie przy studzience a za nią kolejna dziura wykopana wokół studzienki ☺☺☺ Byłem obejrzeć te zabytkowe garaźe a tu koparka dwa dmi po otwarciu tego parkingu ☺☺☺ O źenado znowu ten deszcz co popadał wczoraj pewnie zdewastował swoją obfitością opadów nową inwestycje ☺☺☺ Po prostu wziąść sie i upić z zaźenowania ☺☺☺

  No i baner przewiesili ten z propagandowym hasłem na fasadę budynku gimnazjum ☺

 • Link do komentarza koleżka poniedziałek, 22 sierpnia 2016 20:10 napisane przez koleżka

  cóż, jeśli chodzi o ten parking i te ZABYTKOWE garaże to już akurat w Gnieźnie postawa historyka-konserwatora zabytków mnie nie dziwi - po zainstalowaniu płyt na chodnikach na Warszawskiej, oraz po zgodzie na podwyższenie kamienicy przy samej Katedrze na Tumskiej, sam prowadziłem inwestycję poza granicami ścisłej zabudowy w naszym królewskim mieście i nie wiem czy jestem tak głupi, czy też tak niegramotny, że słuchałem wywodów tego pana przy projekcie, który narzucał wszystko łącznie z nazwami firm co do farb czy też dachówek, na szczęście jako inwestor to ja miałem kasę i decydowałem na co wydać pieniądze, ale facet czepiał się dosłownie wszystkiego, a tu i tam pozwala na takie badziewie, niechlujstwo w zasadzie ....

 • Link do komentarza wielkopolanka poniedziałek, 22 sierpnia 2016 17:36 napisane przez wielkopolanka

  ale ten parking na głównej fotce jest znowu rozkopany!! chyba coś spie.....

 • Link do komentarza EagleEye poniedziałek, 22 sierpnia 2016 17:08 napisane przez EagleEye

  Zapytam tak prosto z mostu i proszę o odpowiedz dzialu PR naszego UM zatrudnionych do prowadzenia strony na FB i innych wychwalań i hejtowania na portalach informacyjnych " Co robia te cudo drewniane zabytkowe garaźe pomalowane zuźytym olejem silnikowym ???" Czy na ich usunięcie nie zgodził sie Miejski Konserwator Zabytków dbający o estetykę i zachowanie zabytkowej architektury naszego miasta ☺☺☺
  Chyba zaproszę zaprzyjaźnioną z ratuszem prywatną stację TV a mianowicie WSI24 ktora tak to dumnie na swojej antenie relacjonowała Strefe Kibica dla gawiedzi za ktorą zaplacono dość duzo miejskich pieniędzy azeby zrobiła reportaź o powiązaniu nowoczesności z zabytkowa infrastrukturą ☺☺☺

 • Link do komentarza lalamido poniedziałek, 22 sierpnia 2016 15:52 napisane przez lalamido

  Panowie lub Panie mają rację, Już widzę w zimie jak ropniaki i nie tylko się grzeją i 20 minut skrobania aut - cudo.

  Sprawa druga też smutna ale dotyczy całego dziadowskiego projektowania i wykonawstwa dróg w Polsce. Mamy XXI wiek a wykonanie studzienek jakichkolwiek w drodze, usytuowanie X,Y a nie daj Boże Z no po prostu się nie da !!!

 • Link do komentarza tamtejszy poniedziałek, 22 sierpnia 2016 09:43 napisane przez tamtejszy

  Przychylam się do opinii Gnieźnianina, że pojazdy skierowane rurą wydechową w kierunku budynku będą walić spalinami prosto w lokatorów mieszkających na parterze. Szczególnie ropniaki i inne takie 20 latki zimową porą, a mieszkania zimą też się przecież wietrzy. Ale nie żal mi ich, bo chyba ci z dołu nie protestowali przeciw takim zmianom. I gdzie te krzewy osłaniające ich dom od miejsc parkingowych? Drzew przesadzonych też nikt nie podlewał, wczoraj zrobił to deszcz, ale to za mało, by się one przyjęły!

 • Link do komentarza elemeledudki poniedziałek, 22 sierpnia 2016 09:18 napisane przez elemeledudki

  Dokładnie tak jak piszą moi przedmówcy rodzic przywożący dziecko do przedszkola miejsca tam nie uświadczy to na 100 % i nie piszę tego ze złośliwości ale z zwykłego rozsądku. Owszem już jeden przedmówca napisał iż pierwszeństwo w parkowaniu mają mieszkańcy tamtejszej ulicy póżniej nauczyciele i urzędnicy a dla rodziców standard zabraknie miejsc ;-)

  @rodzic nic dodać nić ująć a tak juz sarkastycznie pytając to ma być tam jakaś ''propagandowa'' feta na otwarcie z koparkami w tle bo jak pan Prezydent RP przyjechał do Gniezna to była to wytykana przez niektórych komentujących wizyta ''reklamowa'' to ciekawe czy tu foty i catering będzie na otwarcie ;-)

 • Link do komentarza rak poniedziałek, 22 sierpnia 2016 08:42 napisane przez rak

  Tylko czekać aż woda zacznie spływać po tej studzience telefonicznej i błoto rozleje się po nawierzchni. Fajnie, fajnie, projekt genialnie wkomponowany

 • Link do komentarza co za dziadówa poniedziałek, 22 sierpnia 2016 06:40 napisane przez co za dziadówa

  a wystarczyło przesunąć krawężniki o te kilkanaście centymetrów żeby studzienka była poza wjazdem i podnieść pokrywę studzienki do poziomu trawnika żeby było bezpiecznie, wygodnie i estetycznie. a tak część pokrywy w przejeździe i dodatkowo zaniżona do poziomu trawnika że woda będzie tam spływała , krawężniki z pokracznymi wycięciami, ziemia i woda zamuli studzienkę, kto tego wykonawstwa i projektu pilnował ?

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 22 sierpnia 2016 01:44 napisane przez Gnieźnianin

  Myślę że pierwszy rząd stanowisk parkingowych jest źle skonfigurowany względem budynku , ponieważ samochody parkując wyloty rur wydechowych będą mieć zwrócone w kierunku domu i tym samym wydech spalin będzie dążyć do niego , tym łatwiej zanieczyszczając jego otoczenie .

 • Link do komentarza Kwiaciarka poniedziałek, 22 sierpnia 2016 00:39 napisane przez Kwiaciarka

  A ja myślę że na Konikowie mieszkańcy mają pierwszeństwo parkowania-parkowali tam od lat więc nadal mają do tego pełne prawo.Jest tam 40 miejsc parkingowych,więc chyba wszyscy się pomieszczą,nie wszyscy rodzice dowożą swoje pociechy do szkoły czy przedszkola.A zresztą -ktoś to planował więc niech się pózniej martwi.Na Żuławach kamery-ciekawe kto będzie patrzył w monitory i oglądał nieruchome auta:)W centrum nigdy nic nie widzą a niby tam bedą monitorować? :)

 • Link do komentarza rodzic niedziela, 21 sierpnia 2016 22:27 napisane przez rodzic

  Jeżeli ten parking na Konikowiu ma spełnić zadanie i służyć dowożeniu dzieci do szkoły i przedszkola, a nie być parkingiem dla nauczycieli i mieszkańców to w godzinach od 8:00-16:00 powinien być parkingiem czasowym Inaczej to będą pieniądze wyrzucone w błoto!

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 21 sierpnia 2016 21:50 napisane przez mieszkaniec

  Rozumiem, że nie chciano naruszyć tych garaży, ale przecież one stoją na miejskim gruncie, więc chociaż można było zmobilizować ich użytkowników do zmiany ich wizerunku. A ten blaszak okropny. U nas nigdy nie będzie estetyki, jak takie dziadostwo pozostawia się niby po co i dlaczego?

 • Link do komentarza EagleEye niedziela, 21 sierpnia 2016 21:37 napisane przez EagleEye

  Fajnie ☺ Co do parkingu przy ul.Źuławy to nie wiem nawet przy monitoringu odwaźy sie tam auto zostawić ☺ Co do parkingu przy ul.Konikowo to poczekam na lament rodziców dzieci przywoźonych do przedszkola jak okarze sie iź parking bedzie zapełniony autami nauczycieli ☺ oraz okolicznych mieszkańców a nie zdziwię sie jak autami urzedników niedalekiego magistratu ☺Chyba źe beda tam jakieś ograniczenia w parkowaniu aut lub wydzielone miejsca na cele jakie były zakładane przy tej inwestycji.Inaczej bedzie tam wolna amerykanka i tyle ☺

  Później przypomnę "a nie mówiłem" ☺

 • Link do komentarza ToJa niedziela, 21 sierpnia 2016 20:59 napisane przez ToJa

  Świetnie! Bezpiecznie, praktycznie i estetycznie. Brawo.

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 21 sierpnia 2016 19:21 napisane przez mieszkaniec

  Dzieje sie. Dobra wiadomosc. Na swieto zmarlych faktycznie byl tam syf. Nareszcie ktos wzial sie za uporzadkowanie tego terenu.

 • Link do komentarza koleżka niedziela, 21 sierpnia 2016 17:06 napisane przez koleżka

  cóż idąc za ciosem, brakuje jeszcze parkingu przy cmentarzu przy Kłeckoskiej, dziki parking na terenach zielonych jest chyba wystarczającym powodem, tym bardziej, ze zbliża się Wszystkich Świętych i znowu na tym terenie nie dość, że zaparkują autka to jeszcze będzie kwitł handel zresztą za zgodą władz miasta...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane