środa, 10 sierpnia 2016 11:51

„Przemeblowania” na Targowisku

 
„Przemeblowania” na Targowisku fot. Rafał Wichniewicz

Od kilku tygodni stoły z górnej części płyty targowej przy Placu 21 Stycznia zostały przeniesione na dolną. Jakie zmiany są szykowane w tym miejscu?

Ponad dwa lata po otwarciu nowego Targowiska władze miasta postanowiły wprowadzić pewne modyfikacje. Jest to efekt widocznego mniejszego zainteresowania jedną z jego części (od samego początku funkcjonowania). 

Zmiana ma być też odpowiedzią na apele sprzedających, którzy woleli korzystać z niższego poziomu placu: - Na prośbę samych kupców Miasto Gniezno w miesiącu lipcu 2016 r. przestawiło na stałe 38 sztuk stołów handlowych - betonowych z górnej na dolną płytę targowiska, od strony ul. Wawrzyńca. Dodatkowo, z uwagi na zastrzeżenia kupców co do szerokości stołów,  podjęta została decyzja o połączeniu dwóch stołów jako jedno miejsce handlowe - przekazała nam Anna Dzionek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Jak udało się nam dowiedzieć, jest to dopiero wstęp do dalszych zmian, jakie mają pojawić się na Targowisku. Docelowo bowiem kilka zamykanych straganów, które obecnie znajdują się jeszcze w części, gdzie do niedawna znajdowały się stoły, mają także zostać przeniesione na dolną płytę.

Co zatem pojawi się na górnej, "uwolnionej" części Targowiska? - Na tym obszarze docelowo ma powstać obiekt gastronomiczny. Miasto Gniezno posiada już wizualizację wraz z koncepcją budowy powyższego obiektu uzgodnioną z Miejskim Konserwatorem Zabytków - odpowiedziała Anna Dzionek. Jak dodała, wspomniana wizualizacja obiektu gastronomicznego wraz z koncepcją zostanie udostępniona na stronach internetowych Miasta Gniezna oraz przedstawiona w formie banneru na targowisku: Informacja o możliwości zainwestowania w lokal gastronomiczny na targowisku zostanie także przekazana podmiotom potencjalnie zainteresowanym. Zainteresowane podmioty mogą zgłaszać się do Wydziału Rozwoju Miasta w celu uzyskania szczegółowych informacji.

17 komentarzy

 • Link do komentarza arrencjusz piątek, 23 września 2016 22:32 napisane przez arrencjusz

  Może pan Jacek pierogarnię otworzy :D

 • Link do komentarza Kwiaciarka piątek, 12 sierpnia 2016 23:00 napisane przez Kwiaciarka

  Stamtąd-racja,pominełam kilka lokali,a ci ogrodnicy mogą już szykować wience na zakończenie kadencji prezydenta i jego świty.Myśle że ci ogrodnicy "zmieszczą"się na tym placu i nadal będzie można od nich kupić ładne zdrowe kwiatki,czy krzaczki pomidorów itp.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 12 sierpnia 2016 07:28 napisane przez mieszkaniec

  z tego co mi wiadomo Kowalski wycofywał się z tego pomysłu budowy lokalu, aby nie robić konkurencji już funkcjonujących lokali gastronomicznych, no ale cóż, budasz i jego ekipa nie ma własnych pomysłów to remontuje pomysły innych. Lepiej by miasto porządnie posprzątali i pilnowali lepiej co zastali. i tyle.

 • Link do komentarza Kwiaciarka czwartek, 11 sierpnia 2016 21:52 napisane przez Kwiaciarka

  @Eagle coś tam coś tam:)-oby ci nasi radni byli mądrzejsi.Pożyjemy , zobaczymy a jak i tak to wybudują to nigdy nic tam nie zjemy:) Czytam czasami o pomysłach w naszym mieście to odechciewa mi się tutaj mieszkać.Basen lepiej by" odkopali "na Łazienkach kąpią sie desperaci którzy z różnych powodów nie mają możliwości wyjazdu poza miasto,a oni budują coś na siłę by komuś interes rozkręcic.Poprostu ROZPACZ.

 • Link do komentarza stamtąd czwartek, 11 sierpnia 2016 20:42 napisane przez stamtąd

  @ kwiaciarka. Mieszkam przy targowisku i punktów gastronomicznych jest znacznie więcej, niż pani wymieniła. Idąc od tzw. hal targowych są dwa w budynku na rogu Warszawskiej i Mickiewicza. Można kupować na wynos np. pierogi i inne dania garmażeryjne lub zjeść na miejscu. Potem idąc do kościoła św. Wawrzyńca są dwa punkty kurczaki i takie tam inne na ciepło, dalej ciastkarnia z możliwością konsumpcji, skręcając w prawo bar mleczny także z daniami mięsnymi, potem skręcając w warszawska kawiarnia ze stolikami, kawą, ciastkami , ale jeszcze przedtem jakiś meksykański czy inny lokalik. Po jakiego licha jeszcze ryć tę nowo ułożoną płytę na targu i stawiać coś, co zburzy dość ładną panoramę targowiska? Przenieść tam przekupy z tych hal, jak wielu pisze i sprawa załatwiona. A wiosną cały ten plac był zajęty przez ogrodników z rozsadami, to gdzie oni się teraz ulokują? Chyba przyjdą pod urząd!

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 11 sierpnia 2016 18:16 napisane przez EagleEye

  @Kwiaciarka najwidoczniej ten lokal ma już najemcę bo miasto przy tym pomyśle tak by nie obstawało ;-)
  Cóż poczekamy co na to nasi radni oraz na argumentację włodarzy miasta aby wydać na to kolejne miejskie pieniądze budżetu. Chodniki i inne rzeczy to tych panów z UM co piastują stanowiska prezydenta i v-ce prezydenta mało interesują bo oni tylko do pracy przyjeżdzają ;-)

 • Link do komentarza Kwiaciarka czwartek, 11 sierpnia 2016 14:51 napisane przez Kwiaciarka

  Płakać czy się śmiać? Jak już coś ładnie wygląda to koniecznie trzeba to poryć, rozkopać i postawić kolejne "coś".Gniezno jest w intensywnym amoku budowy parkingów ,turystów jak nie było tak nie ma,wycinają drzewa,na chodnikach można nogi łamać,ale teraz bardzo pilnie trzeba wybudować lokal bo nie mają ludzie wkoło targu gdzie zjeśc:) Może w UM nie wiedzą że targowisko otacza z tego co się doliczyłam -pięc punktów gastronomicznych.

 • Link do komentarza klientka czwartek, 11 sierpnia 2016 12:03 napisane przez klientka

  Popieram zdecydowane przeniesienie przekupek z Warszawskiej na plac targowy od Wawrzynieckiej. Jak można dozwalać na handel w upale i nie w upale, gdzie jaja, kurczaki, masła i sery domowego wyrobu gotują się w słońcu na tych dechach co mają imitować kontuary! To gorzej niź w Azji i to pod bokiem stacji sanitarnej. A co na to prezydent i starosta? Oni powinni pierwsi reagować na łamanie przepisów w podległym mieście.

 • Link do komentarza kelner czwartek, 11 sierpnia 2016 10:10 napisane przez kelner

  Do tutejszy - chyba racja, lokalne władze sanitarne na niektórych mają oko, a innych po prostu niedowidzą. Jak nie dają rady, to trzeba ich powymieniać.

 • Link do komentarza tutejszy czwartek, 11 sierpnia 2016 09:48 napisane przez tutejszy

  Gastronomi jest dosyć wokól targowiska, a oni chcą postawić jeszcze jeden badziewisty pawilonik i potem będzie lament, że stoi pusty, bo nikt go nie zechce wynająć. Tam nie pójdzie żaden restauracyjny interes, a kolejny grill spowoduje, że okoliczni mieszkańcy zablokują każdy smród, bo ma go już dość. Targowisko jak nazwa wskazuje ma być miejscem handlu przede wszystkim związanym z płodami rolnymi. Dlaczego sanepid nie reaguje na warunki handlu na tzw halach? Chyba, że sam ten sanepid także lubi brud i smród. Przenieść w trybie natychmiastowym na te stoły od ulicy Wawrzyńca te przekupki z Warszawskiej, bo tam sprzedają nie tylko z drewnianych stołów, których nie da się porządnie wyszorować, ale także w pełnym słońcu!!! Zresztą tych stołów nikt nigdy nawet nie umył, a co dopiero szorował! A te stoły zniesione na płytę nowego targu są łatwe do utrzymania w czystości. Chyba sprowadzimy tutaj władze sanitarne zwierzchnie, niech zobaczą jak pracują placówki na prowincji.

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 11 sierpnia 2016 09:18 napisane przez EagleEye

  @Kwiaciarka pal licho tą rodzinę ☺ Ja bardzo jestem ciekawv pod kogo ten lokal gastronomiczny jest szykowany za miejskie pieniądze ☺ Co na to wogóle nasi radni bo pomysły w UM to mają tak absurdalne źe aź plakać sie chce.
  Do tego jak miasto zacznie modernizacje to skończy sie zaraz 5 letnia gwarancja wykonawcy na ten obiekt i wtedy wykonawca tego obiektu juz za nic nie bedzie odpowiadał ☺

 • Link do komentarza Kwiaciarka środa, 10 sierpnia 2016 23:24 napisane przez Kwiaciarka

  Jeszcze UM niech wygospodaruje kawałek targowiska dla tej licznej rodziny która pół dnia i wieczoru zasiada na ławkach przy przystanku,a w czasie deszczu zajmuje cała wiate na przystanku:)Co do gastronomi- to moźe by tak KFC?:) Tego jeszcze w Gnieźnie nie mamy :)

 • Link do komentarza elemeledudki środa, 10 sierpnia 2016 21:07 napisane przez elemeledudki

  Nawet nie wiem jak to nazwać ☺ I czy mam się śmiać czy płakać ☺

 • Link do komentarza kramarka środa, 10 sierpnia 2016 20:28 napisane przez kramarka

  Jaki lokal tam chcą postawić? Komuś chyba się poprzestawiało. Naokoło pełno lokalików, barów, kurczaków ciastkarni, a oni jeszcze jeden chcą wetknąć w tę płytę? Najlepiej niech postawia jakiś autobus , bo to taka moda teraz gnieźnieńska.. Ludzie targowisko to targowisko, a nie wyszynk!

 • Link do komentarza qwefsd środa, 10 sierpnia 2016 17:31 napisane przez qwefsd

  Prawda taka, że gdyby przed wykonaniem targowiska naprawdę porozmawiano z kupcami, nie byłoby takiej hucpy jak teraz i tyle

 • Link do komentarza EagleEye środa, 10 sierpnia 2016 15:30 napisane przez EagleEye

  K....wa mać czy oni na głowy poupadali w tym UM czy co ???
  Gdzie oni chcą postawić te nieużytkowane boksy ???
  Czy koncepcja nie była taka że targowisko,parking i część wypoczynkowo-rekraacyjną ???
  Kto ma takie pomysły w tym UM ???

 • Link do komentarza Lola środa, 10 sierpnia 2016 14:43 napisane przez Lola

  ciekawe jak ten obiekt gastronomiczny skanalizują bez rycia płyty żelbetowej albo włączą w istniejącą odwadniającą płytę w poziomie parkingu. Jakiś niewypał techniczny. Trzeba było realizować budowę, jak zakładała koncepcja pierwotna z lokalem już wbudowywanym w trakcie samej budowy dwa lata temu. Teraz koszty duże, a efekt mizerny i rozwalanie tego co jest dla innej wizji. Polak lubi takie rzeczy. Jak z asfaltem. Kładą potem ryją bo jakaś sieć by się przydała do położenia, a tu trzeba rozwalić coś nowego, żeby wyszedł twór na miarę naszych marzeń i ambicji

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane