poniedziałek, 16 maja 2016 09:24

Po wiosennym remoncie w eSTeDe

 
Po wiosennym remoncie w eSTeDe fot. Rafał Wichniewicz

Centrum Kultury "Scena To Dziwna" po latach w końcu doczekało się nowej elewacji oraz kolejnego etapu uporządkowania terenu przed ośrodkiem.

Po kilku tygodniach prac, w trakcie których odświeżono wygląd budynku u zbiegu ul. Sobieskiego i Roosevelta, w końcu można podziwiać jego nowe kolory. W trakcie remontu miały miejsce prace budowlane - m.in. zamurowano nieużytkowane drzwi oraz wyrównano krawędzie ścian elewacji, a następnie pomalowano budynek w szary kolor, dodając elementy kontrastującego pomarańczowego. Zgodnie z projektem na lewej części frontowej ściany wykonano także duży mural, przedstawiający logotyp instytucji, widoczny z dużej odległości.

Dodatkowo, korzystając z okazji wykonano także remont przed budynkiem, skuwając starą betonową nawierzchnię i tworząc nową ścieżkę i trawnik. Pojawiły się także nowe stojaki do rowerów z większą ilością stanowisk, niż do tej pory tu było. W planach jest także wykonanie nowej nawierzchni parkingu przy budynku oraz zagospodarowanie pomieszczeń opuszczonych przez szkołę, która zmieniła lokalizację.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 20 maja 2016 16:26 napisane przez Gnieźnianin

  Do tutejszy Z tym strzelaniem sobie w piętę to wice wersa , wskazywałem adres internetowy strony ze zdjęciem odnośnie mojego i pańskiego wcześniejszego komentarza ale "cenzura" nie pozwoliła go upublicznić .

 • Link do komentarza tutejszy wtorek, 17 maja 2016 10:06 napisane przez tutejszy

  Akurat panie "Gnieźnianinie" tutaj pan strzelił sobie w piętę. Budynek jest wyłącznie odświeżony farbą w takim samym kolorze, w jakim był przed malowaniem, zatem nie potrzeba było wielkich środków na tę renowację. Dodatkowo właśnie nieco upiększono innym kolorem logo instytucji i wygląda to naprawdę efektownie. No cóż, o gustach się nie dyskutuje. Jednemu podoba się matka, drugiemu córka.................

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 17 maja 2016 07:55 napisane przez Gnieźnianin

  Ale kolorystyka elewacji szara , bezbarwna jak ta kultura ?

 • Link do komentarza Beata poniedziałek, 16 maja 2016 11:11 napisane przez Beata

  ...bo czasami wystarczy dać pole do działania ludziom z pomysłami, a nie z nadania kumplowskiego...

 • Link do komentarza miastowy poniedziałek, 16 maja 2016 10:26 napisane przez miastowy

  Trzeba przyznać że czysto , ładnie i zadbane. Nawet krzaczki i kwiatki jak po nich widać raczej nie stanowiły dużego kosztu. Czyli że jak się chce to można !

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 16 maja 2016 10:23 napisane przez mieszkaniec

  Przydałby się jeszcze ekran dźwiękoszczelny oddzielający amfiteatr od parku, by nieco ograniczyć dźwięki imprez od osiedla mieszkaniowego.

 • Link do komentarza przechodzień poniedziałek, 16 maja 2016 10:19 napisane przez przechodzień

  Ciekaw jestem, kto projektował tę zieleń i jaka firma tym się zajęła, bo jest wprost mówiąc REWELACYJNIE!

 • Link do komentarza kwinto poniedziałek, 16 maja 2016 10:13 napisane przez kwinto

  Tak patrząc na estede i mok, to to pierwsze estetyką otoczenia na pewno się wybija. I nie ma piwiarni, która zwłaszcza w piątkowe i sobotnie wieczory kulturą niektórych klientów wręcz emanuje...

 • Link do komentarza och i ach poniedziałek, 16 maja 2016 09:56 napisane przez och i ach

  No ślicznie i jak ładnie zielono , nawet nie potrzeba egzotycznych roślin i wielkich planów i chyba też firmy nie trzeba było do tej zieleni tworzyć ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane