niedziela, 02 lutego 2014 13:00

Plan dla Poznańskiej wyłożony. Jest miejsce pod centrum handlowe

 

W Urzędzie Miejskim został wyłożony projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla części okolic ulicy Poznańskiej.

Projekt planu obejmuje obszar ograniczony: ulicami Kiszkowską, Poznańską oraz ogródkami działkowymi. Teren ten przed kilkoma laty wzbudzał kontrowersje wśród części mieszkańców osiedla Skiereszewo.

Chodzi o teren obok ulicy Warzywnej, którym zainteresowali się inwestorzy chcący na tym obszarze zbudować centrum handlowe. W wyniku toczonych rozmów, projektów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego rozwiązującego kwestie dojazdu do działki potencjalnego centrum handlowego, działań umożliwiającym lokowanie w tym miejscu obiektów handlowych o powierzchni ponad 2000 m2 - inwestorzy zmniejszyli intensywność starań o rozpoczęcie inwestycji z powodu przeciągających się procedur.

Obecnie teren należy do Dator Invest z Poznania, który grunt przy Poznańskiej/Warzywnej posiada w swoim portfolio inwestycyjnym. 

Przedstawiony projekt MPZP dla tego terenu posiada rozwiązania komunikacyjne umożliwiające dojazd do wyżej wymienionej działki. 

Jeszcze w 2012 roku na działce Dator Invest miał powstać obiekt o powierzchni 17 500 m2 zabudowy, z hipermarketem, galerią handlową oraz marketem "dom i ogród". Na zapleczu działki miało się znaleźć osiedle deweloperskie. Pracę w Centrum Handlowym, wdg. inwestora znaleźć mogło 900 osób. 

Czy zatwierdzenie planu w tym kształcie umożliwi inwestorowi zbudowanie centrum handlowego ?

Plan umożliwia postawienie w wyznaczonym terenie obiektów handlowych o powierzchni ponad 2000 m2, co jest niezbędnym warunkiem do wybudowania hipermarketu i innych obiektów handlowych. Także Studium Uwarunkowań i Kierunków Miasta Gniezna nie ogranicza takiej inwestycji. 

Z projektem planu można się zapoznać w Urzędzie Miejskim do 21 lutego 2014 roku, w godz. od 9 do 13. 

Dyskusja publiczna, nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami, odbędzie się w dniu 11 lutego 2014 roku, w Urzędzie Miejskim, sala nr. 9 o godzinie 15.30

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane