poniedziałek, 27 stycznia 2014 11:19

Za miesiąc ruszy nowa część dworca PKP

 

Na przełomie lutego i marca 2014 roku, według zapewnień Polskich Kolei Państwowych zostanie otwarta nowa przestrzeń pasażerska. 

Jak zapewnia Aleksandra Dąbek z PKP S.A. termin oddania pasażerom nowej części dworca nie jest zagrożony. "Już za około miesiąc możemy spodziewać się przeniesienia obsługi podróżnych do części budynku zajmowanego dotychczas przez poczekalnię" - mówi. 

Oprócz większej liczby kas biletowych, na pasażerów czekać będzie nowoczesna toaleta, bankomat, automaty biletowe, przechowalnia bagażu oraz punkt komercyjny, w którym będzie można zaopatrzyć się w prasę czy żywność. 

Obecnie trwają prace wykończeniowe w części pasażerskiej oraz w pomieszczeniach socjalnych i biurowych PKP. Trwają także prace remontowe w piwnicach obiektu. Zakończono już montaż podkonstrukcji fasad i ocieplenie elewacji. 

Całkowite ukończenie prac renowacji całej konstrukcji dworca, włącznie z otoczeniem obiektu i pomieszczeniami dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przewidziane są na 1 października 2014 roku. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane