poniedziałek, 29 lutego 2016 09:10

Kolejny inwestor planuje powiększenie działalności

 
ul. Cegielskiego ul. Cegielskiego archiwum redakcji

Już wkrótce na sprzedaż ma zostać wystawiona kolejna działka inwestycyjna, znajdująca się przy ul. Cegielskiego. Specjalna Strefa Ekonomiczna ma zostać w przyszłości powiększona.

W minionym tygodniu radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia woli na sprzedaż niezabudowanej działki, położonej przy ul. Cegielskiego w Gnieźnie o powierzchni 1,3830 ha. Nieruchomość ta, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczona jest pod zabudowę przemysłową. Nie jest to jednak działka, należąca do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, znajdującej się na terenie Gniezna: - Zgłosiła się do nas firma, lokalny przedsiębiorca, który chce uruchomić na tym terenie działalność gospodarczą. W tej chwili zatrudnia on 100 osób, a chciałby rozwinąć tę działalność do 200 osób. Nie jest zainteresowany prowadzeniem tej działalności w samej Strefie, dlatego podjęliśmy decyzję, że skoro mamy wydzielone działki, chcemy ją sprzedać poza tą procedurą poszerzania Strefy, która zajęłaby rok czasu. Firma, która interesuje się tym terenem, należy do branży szwalniczej, tekstylnej - przekazał w trakcie sesji wiceprezydent Jarosław Grobelny. Po obecnym wyrażeniu zgody na sprzedaż nieruchomości, posesja znajdująca się przy ul. Cegielskiego, a położona bliżej PKS-u, ma zostać wyceniona przez znawców. Szacuje się już, że jej wartość może wynieść około 440 tys. złotych.

Obecnie, ze wszystkich nieruchomości, jakie należą do SSE, zabudowana została jedynie dziłaka należąca do fabryki Kirchhoffa i wkrótce zakład ma rozpocząć produkcję. W ostatnim czasie nowych właścicieli znalazła także działka, położona przy ul. Pomowskiej, gdzie wkrótce mają się rozpocząć prace inwestycyjne, a na dniach rozstrzygnięty ma zostać przetarg na zbycie drugiej z nieruchomości położonej przy ul. Cegielskiego (po przeciwnej stronie od budowanej fabryki).

Kończący się zasób terenów inwestycyjnych w Strefie ma skutkować podjęciem starań przez Miasto, aby poszerzyć tę ofertę o kolejne działki. Jak przekazano na ostatniej sesji, przy kolejnym zgromadzeniu radnych urzędnicy mają zamiar przedstawić uchwałę w sprawie podjęcia starań o przyłączenie kolejnych terenów inwestycyjnych do SSE.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane