środa, 24 lutego 2016 09:39

Budowa fabryki Kirchhoff na ukończeniu

 
Budowa fabryki Kirchhoff na ukończeniu fot. Rafał Wichniewicz

Dobiegają końca ostatnie prace przy budowie fabryki części samochodowych firmy Kirchhoff Automotive. Już wkrótce zakład rozpocznie pracę.

Zgodnie z przewidywaniami w marcu 2016 roku nowy zakład przy ul. Cegielskiego na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma rozpocząć pierwsze prace produkcyjne. Obiekt firmy o powierzchni blisko 7 tysięcy metrów kwadratowych, jest już praktycznie na ukończeniu. W ostatnich tygodniach wykonano m.in. elewację zewnętrzną zakładu, parking i ogrodzenie, a także drogi dojazdowe. Obecnie trwają prace instalacyjne w środku, które mają pozwolić na planowane uruchomienie pracy produkcyjnej. Wyposażane są także pomieszczenia administracji firmy, która ma już w Polsce dwie siedziby - w Mielcu i Gliwicach. To w nich trwały w ostatnich miesiącach szkolenia pracowników, którzy teraz odnajdą zatrudnienie w gnieźnieńskim zakładzie. Planowo firma ma zatrudnić 100 osób.

W zakładzie mają powstawać części do samochodów osobowych takich jak elementy metalowe nadwozi i podwozi samochodów, produkowanych zarówno w Polsce (m.in. Volkswagen we Wrześni i Antoninku pod Poznaniem), ale także za granicą. W ciągu dwóch lat do ul. Cegielskiego od strony ul. Witkowskiej ma zostać doprowadzona nowa droga (ul. Osiniec - zobacz więcej), która będzie miała za zadanie odciążyć ul. Słoneczną z ruchu towarowego do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

1 komentarz

  • Link do komentarza rowerzysta środa, 24 lutego 2016 18:13 napisane przez rowerzysta

    Tyle firm w jednym miejscu, tyle miejsca, a ścieżki rowerowej brak...Dlaczego ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane