czwartek, 23 stycznia 2014 09:00

Coraz mniej kamer na targowisku

 

Już po raz drugi nie udało się wyłonić wykonawcy monitoringu, systemu alarmowego oraz systemu poboru opłat na powstającym targowisku. 

21 stycznia 2014 roku, już po raz trzeci ogłoszono przetarg na dostawę i montaż zabezpieczeń elektronicznych targowiska przy Placu 21 stycznia.

Poprzednie zamówienia publiczne nie wyłoniły wykonawcy. Nieoficjalnie wiadomo, że kwota przeznaczona na to zadanie jest zbyt mała, by można było je zrealizować we wskazywanych założeniach. 

Problem dotyczy monitoringu, który pierwotnie miał się składać z 60 kamer - 25 na płycie targowiska i 35 na parkingu. Jednak ilość ta została zmniejszona niemal o połowę w pierwszym przetargu dnia 27 grudnia 2013 roku, do 35 kamer - 15 na płycie targowiska i 20 na parkingu. Ponieważ nie wyłoniono wykonawcy, dnia 10 stycznia 2014 roku ponownie ogłoszono przetarg na to zadanie i ponownie z ilością łącznie 35 kamer. 

Niestety, po raz drugi nie wyłoniono firmy która zamontuje systemy elektroniczne na targowisku i dnia 21 stycznia 2014 roku ogłoszono przetarg po raz trzeci - tym razem zmniejszając ogólną liczbę kamer z 35 w poprzednim przetargu do 21 w nowym. Według nowej specyfikacji, bezpieczeństwa i porządku targowiska ma strzec 11 kamer na płycie handlowej oraz 10 kamer na parkingu. Zrezygnowano także z montażu koncentratora zarządzającego. 

Jeśli spełni się znane powiedzenie "do trzech razy sztuka" i 29 stycznia 2014 roku uda się wyłonić wykonawcę, to system monitoringu, zabezpieczeń alarmowych oraz system poboru opłat powinny być gotowe do 20 marca 2014 roku

Jak będzie wyglądał system opłat za parkowanie pod targowiskiem ?

Nie będzie to system znany nam ze strefy parkowania na ulicach Gniezna. Nie będzie opłat z parkomatu. Zostanie zamontowany system znany choćby z parkingów przy centrach handlowych czy na parkingach wielopoziomowych.

Wjeżdżając z ulicy na parking pod targowiskiem, poinformuje nas z daleka wyświetlacz LED o ilości wolnych miejsc parkingowych. Wjazd na parking będzie zablokowany przez szlaban wjazdowy. Ze znajdującego się obok terminala, pobierzemy kartę wjazdu, co umożliwi nam późniejsze rozliczenie się za czas parkowania. Przed próbą wyjazdu z parkingu uiścimy zapłatę w jednej z dwóch kas automatycznych znajdujących się przy wejściach na targowisko. Po zeskanowaniu biletu i uiszczeniu zapłaty potrzeba jeszcze tylko przyłożenia biletu do terminala wyjazdowego co umożliwi wyjazd z parkingu.

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane