wtorek, 21 stycznia 2014 13:35

Gimnazjum nr 1 doczeka się sali sportowej

 

W 2015 roku ma zostać oddana do użytku długo wyczekiwana sala gimnastyczna Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie. 

Przetarg na roboty budowlane został ogłoszony 17 stycznia 2014 roku. Prace przy budowie będą rozłożone na dwa etapy:

  • I etap - stan surowy zamknięty - do 10 grudnia 2014 roku
  • II etap - pozostałe prace - do 30 czerwca 2015 roku

Przypomnijmy, problemy z jakimi zmagają się dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 w kwestii komfortowych warunków do przeprowadzenia zajęć sportowych, są znane władzom miejskim od lat. Zabytkowy budynek gimnazjum przy ulicy św. Jana nie pozwala na wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni do przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego, dlatego w ostatnich latach pojawiła się koncepcja dobudowania na wolnym skrawku terenu szkoły, małej sali gimnastycznej. Jak się jednak okazało, przeprowadzenie takiej inwestycji jest utrudnione i zaczęto szukać rozwiązania alternatywnego. 

Takim pomysłem jest zagospodarowanie wolnej działki należącej do miasta przy ulicy Świętokrzyskiej, leżącej w odległości około 170 metrów od budynku szkoły. Na wspomnianej działce obecnie znajdują się nieutwardzone miejsce postojowe, a wcześniej stały drewniane baraki. 

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem - 7 lutego 2014 roku poznamy wykonawcę robót budowlanych. 

Teren lokalizacji inwestycji będzie posiadał wjazd od strony ulicy Świętokrzyskiej, gdzie na zapleczu budynku sali znajdą się miejsca parkingowe w ilości 18, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Część terenu zostanie zagospodarowana zielenią. 

  • Powierzchnia działki wynosi 2279 m2
  • Powierzchnia zabudowy wynosi 1037,16 m2
  • Powierzchnia użytkowa wynosi 1322,58 m2
  • Kubatura 9327,43 m3

Obiekt będzie w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Uczniowie będą mieli do dyspozycji 4 pomieszczenia szatniowe dla łącznie 52 osób. 

Powstaną także trybuny mieszczące 124 osoby siedzące i 50 osób stojących. 

Bryła sali gimnastycznej będzie jednokondygnacyjna z przylegającą do niej trzykondygnacyjną częścią użytkową. Obiekt wpasuje się w pierzeję ulicy Świętokrzyskiej, będąc jednak budynkiem wolno stojącym. Swoimi gabarytami nie ma się wyróżniać wśród sąsiednich budynków. 

Budynek zaprojektowano w układzie szkieletowym o konstrukcji żelbetowej z wypełnieniem ścianami murowanymi z bloczków silikatowych. Budynek posadowiony na żelbetowych ławach i stopach fundamentowych. Ściany kondygnacji 1 zaprojektowano jako murowane z bloczków M6. W części budynku projektuje się stropy z płyt kanałowych opartych na ścianach konstrukcyjnych. Główna część budynku pokryta dachem płaskim o konstrukcji z drewnianych wiązarów klejonych i konstrukcyjnej blachy trapezowej.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 rozpoczną ćwiczenia w nowym obiekcie od roku szkolnego 2015/2016. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane