środa, 27 stycznia 2016 10:30

Starostwo szuka wykonawcy dla sali sportowej

 
Koncepcja rozbudowy hali sportowej przy ul. Sobieskiego 20 Koncepcja rozbudowy hali sportowej przy ul. Sobieskiego 20 źródło: dokumentacja projektowa

Zgodnie z planami inwestycyjnymi Powiatu Gnieźnieńskiego na 2016 rok, rozpoczęły się procedury mające na celu wyłonienie wykonawcy projektu oraz rozbudowy sali sportowej przy ul. Sobieskiego.

Decyzja w sprawie przebudowy istniejącego powojskowego obiektu, który należy do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, zapadła w drugiej połowie ubiegłego roku. Decyzją Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, projekt ten został wpisany do budżetu na 2016 rok i jego realizacja ma potrwać około półtora roku. Dzięki temu zwiększona zostanie powierzchnia użytkowa, a co ma przysłużyć się także innym szkołom ponadgimnazjalnym, znajdującym się w okolicy.

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przed kilkoma dniami, jest wykonanie sali sportowej przy ul. Sobieskiego 20, polegającej na zaprojektowaniu przebudowy obiektu oraz przeprowadzeniu prac budowlanych. W załączniku do dokumentacji przetargowej, zostały dołączone szkice koncepcyjne całej inwestycji, która ma zostać wykonana w kilku etapach. Pierwszy, polegający na przygotowaniu projektu i otrzymaniu pozwolenia na budowę mają być wykonane do 30 kwietnia br.. Drugi etap to roboty budowlano-montażowe do 30 listopada br., a trzeci etap to roboty wykończeniowe i wyposażeniowe, które mają zostać wykonane do 30 marca 2017 roku. To właśnie do tego dnia obiekt ma zostać oddany do użytku.

W ramach inwestycji, obecna sala ZSE-O ma zostać przebudowana - rozebrane zostaną ściany południowa i zachodnia, a obiekt zostanie powiększony z dotychczasowych 1035m2 do 1412m2, a wysokość sali z 4 metrów do 7,5 metrów. Długość obiektu wyniosłaby prawie 60 metrów, a szerokość niespełna 19 metrów. W środku w miejsce jednego boiska mają pojawić się dwa, a do tego poszerzona ma zostać baza zaplecza - nowe szatnie i toalety, a także wzmocniona ma zostać cała istniejąca konstrukcja budynku. Koszt prac wyceniono na 2 miliony 487 tysięcy złotych. Termin składania dokumentów - do 8 lutego 2016 roku.

1 komentarz

  • Link do komentarza BVc środa, 27 stycznia 2016 10:47 napisane przez BVc

    i na przykładzie takiej inwestycji za 2,5mln zł niech ktoś mi wyjaśni sens ekonomiczny w przypadku tych królików za 3mln zł czy też fontanny na Rynku za 1,5mln zł ? ja naprawdę tego nie pojmuję że tu starczy 2,5mln zł na wybudowanie sali gdzie na moje oko potrzeba dużo pracy i bardzo dużo materiałów budowlanych oraz instalacyjnych w porównaniu do takiej fontanny czy królików

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane