czwartek, 10 grudnia 2015 08:38

Więcej mieszkań najszybciej od 2018 roku

 

Na nowe mieszkania komunalne, które mogłyby poprawić warunki lokalowe wielu mieszkańców Gniezna, trzeba jeszcze poczekać. Najszybciej taki nowy budynek powstanie w 2018 roku.

Lista mieszkańców, oczekująca na przyznanie nowego mieszkania komunalnego, wciąż jest długa. Najczęściej  na sytuację tych osób wpływ ma posiadany niski dochód. W Gnieźnie często patrzy się też na to z perspektywy złych warunków zamieszkiwania w obecnej chwili, głównie w starej zabudowie w centrum. Zanim jednak dokonany zostanie remont lokalu komunalnego, mieszkanie musi zostać opuszczone. Od lat mówi się też, że jedynym wyjściem w takiej sytuacji, jest budowa nowych bloków z mieszkaniami komunalnymi

Taki budynek mieszkalny wielorodzinny, który rozwiązał już część problemów mieszkaniowych, został pobudowany w 2010 roku przy ul. Liliowej. Ogółem w tym czterokondygnacyjnym bloku pojawiło się 48 mieszkań, a z perspektywy czasu (mimo obaw niektórych osób co do poszanowania) inwestycja ta zdaje się spełniać swoje zadanie.

Miasto Gniezno powoli przymierza się do zrealizowania podobnej inwestycji, tym razem zlokalizowanej w innej części miasta - na os. Grunwaldzkim. Teren po dawnych barakach przy ul. Cymsa, które były sukcesywnie likwidowane przez kilka lat (m.in. z powodu konstrukcji wykonanej z azbestu), ma zostać zagospodarowany pod nowy, duży blok lub zespół bloków o czterech kondygnacjach. W budżecie miasta na 2016 rok, zarezerwowano pieniądze na wykonanie projektu nie tylko samego obiektu, ale także zagospodarowania całości. Obecnie koncepcje mówią o budowie kilku takich domów wielorodzinnych, jednego dużego, a nawet rozważane byłoby budowanie modułowe (dopuszczające rozbudowę w kolejnych latach). O tym wszystkim jednak zadecyduje dopiero projektant oraz inwestor.

W przypadku uzyskania możliwości finansowego wsparcia inwestycji w postaci dopłaty nawet 40%, Miasto Gniezno mogłoby rozpocząć tę inwestycję najwcześniej w 2017 roku. Wówczas, najszybciej udałoby się oddać gotowe mieszkania najpewniej do końca 2018 roku.

5 komentarzy

 • Link do komentarza najemca czwartek, 10 grudnia 2015 12:16 napisane przez najemca

  Co Wy się tak denerwujecie? Przecież chodzi tylko o jedno. By kolejny komunalny bloczek oddać w 2018 roku tuż przed wyborami, a najlepiej w trakcie kampanii wyborczej. Ta władza nie ma żadnego pomysłu na rozwój mieszkalnictwa, nie wie, że budowa budynków komunalnych to nie jest wcale rozwiązanie na zaspokojenie dachu nad głową dla potrzebujących. Najprościej wyasygnować pieniądze z publicznej kasy, albo, co gorsza wziąć kredyt i budować kolejne bloki dla tych, którzy całe życie tylko czekają, aż manna spadnie im z nieba.

 • Link do komentarza romek czwartek, 10 grudnia 2015 11:32 napisane przez romek

  tej tomek wyjrzyj z tego miasta na zewnątrz albo w internecie zamiast na wiadomy profil zajrzyj tam gdzie się dowiesz mądrości że teraz są takie czasy i technologie że się budynku 3 lata nie buduje , ale jak się kasę wydaje na pierdoły to niestety i 3 lata nie starczą - przykład budowa szpitala w Gnieźnie

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 10 grudnia 2015 10:47 napisane przez mieszkaniec

  Są inne sposoby odzyskiwania mieszkań w budynkach komunalnych. Ale przeciez ta władza ( niestety poprzednia też) nawet nie zainteresowała się nimi. Idą na skróty, sprzedawać za bezcen mieszkania w miescie, by za ciężkie pieniądze budować nowe lokale komunalne. Rozumiecie Państwo coś z tego? Bo ja nie!

 • Link do komentarza tomek czwartek, 10 grudnia 2015 09:39 napisane przez tomek

  tej, obiecanki, a Ty byś w ile wybudował blok? Może w trzy dni? Trochę logiki, taka inwestycja trochęczasu zajmuje

 • Link do komentarza obiecanki cacanki czwartek, 10 grudnia 2015 09:23 napisane przez obiecanki cacanki

  Rok 2018 rokiem wyborczym ,do tego czasu martwcie się sami albo idźcie do centrum . Centrum żywi, centrum bawi, centrum z troski was wybawi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane