środa, 25 listopada 2015 12:34

Szkoła Podstawowa nr 14 zmieni siedzibę

 

Starostwo Powiatowe przygotowuje się do przeniesienia szkoły specjalnej, mieszczącej się obecnie w budynku Centrum Kultury Scena To Dziwna.

Informacje takie można odnaleźć w dokumentacji przetargowej, ogłoszonej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie. Placówka, mieszcząca się przy ul. Powstańców Wielkopolskich, zamierza dokonać remontu pomieszczeń w istniejącym obok budynku szkoły internacie. Związane to ma być z przeniesieniem Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 14, która obecnie znajduje się w budynku CK eSTeDe przy ul. Roosevelta i zajmuje całe piętro obiektu.

Szkoła od lat jest częścią SOSW nr 2, jednak funkcjonowała w osobnej siedzibie. W związku z planami jej przeniesienia, ogłoszono przetarg na przebudowę pomieszczeń internatu SOSW nr 2. Polegać one mają na wyburzeniu części ścian, montażu nowej armatury i instalacji, ułożenia nowych tynków czy wymalowania pomieszczeń. Nowa siedziba ma zostać dopasowana do wymagań, jakie powinna spełniać tego typu placówka.

Całość prac ma zostać zakończona do 15 lutego 2016 roku. Wiąże się to z tym, że Starostwo Powiatowe chciałby przenieść placówkę do nowej siedziby już w drugim semestrze. Obecnie nie wiadomo jednak jeszcze, co miałoby się znaleźć w pomieszczeniach zwolnionych przez szkołę w budynku eSTeDe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane