wtorek, 08 września 2015 12:28

Gmina doświetli kolejne wsie

 

Goślinowo, Kalina, Mnichowo, Osiniec, Szczytniki Duchowne i Zdziechowa – w tych wsiach pojawią się nowe latarnie uliczne.

Na początku września Gmina Gniezno opublikowała informacje o przetargu, na wykonanie kolejnego etapu oświetlenia miejscowości, znajdujących się na terenie gminy. Łącznie doświetlonych zostanie kolejne kilkaset metrów dróg gminnych dzięki 35 nowym latarniom ulicznym.

Oświetlenie dotyczy w większości ulic, przy których pobudowały się nowe domy jednorodzinne, zlokalizowane w wymienionych wyżej wsiach. Doświetlenie ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu pieszym i jednocześnie zapewnić lepszą widoczność na drodze m.in. w Zdziechowie dotyczyć to będzie drogi powiatowej nr 2210, w Szczytnikach dwóch dróg w południowo-wschodniej części wsi, w Mnichowie odcinka drogi powiatowej, w Osińcu latarnie pojawią się na Osiedlu Akacjowym.

Wykonawcy mogą składać dokumenty do 16 września, a czas na realizację zadań będą mieli do 30 listopada br.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 08 września 2015 14:36 napisane przez Gnieźnianin

    A przed "komuną" to nawet "świecić na różowo" nie było .

  • Link do komentarza Pener wtorek, 08 września 2015 13:55 napisane przez Pener

    LEDowe ? Czy ciągle komuna i będzie świecić na różowo ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane