poniedziałek, 10 sierpnia 2015 14:49

Jazda na skraju drogi

 

Gładka powierzchnia ulicy Skrajnej na pewnym odcinku jest przerwana połataną, starą jezdnią. Czemu nie dokończono jej remontu? - pyta mieszkanka Dalek.

Z naszą redakcją skontaktowała się jedna z gnieźnianek, która codziennie dojeżdża do swojego domu ul. Skrajną. Zastanawia ją fakt, że ulica została wyremontowana tylko w części, pozostawiając pośrodku poprzednią nawierzchnię: - Drogą tą przejeżdżają bardzo często liczne samochody, a była ona w okropnym stanie szczególnie od skrzyżowania z ulicą Ludwiczaka za przejazdem kolejowymi (dziury, koleiny, nierówności) i na dodatek wąska. Ku mojej radości została ona ostatnio zmodernizowana ale... do połowy ulicy. Chciałam się zapytać dlaczego?

Sprawdziliśmy sytuację na miejscu i faktycznie, dość nietypowo to wygląda – ul. Skrajna doczekała się nowej nawierzchni od przejazdu kolejowego, po czym na pewnym odcinku nowy asfalt się kończy i zaczyna stara, połatana nawierzchnia. Na zakręcie drogi w kierunku wsi Dalki znajduje się znowu gładki asfalt. Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. W odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy czytamy, że remont ul. Skrajnej został wykonany do wysokości posiadanych środków w budżecie miasta i w chwili obecnej nie jest zaplanowany remont dalszego odcinka. Miejmy jednak nadzieję, że prędzej czy później dodatkowe pieniądze się znajdą, bo choć inwestycji drogowych w mieście jest sporo, to jeszcze wiele spraw podobnych do powyższej, czeka na dokończenie.

5 komentarzy

 • Link do komentarza konik wtorek, 11 sierpnia 2015 18:34 napisane przez konik

  Lala no i ten skórzany ekskluzywny przybornik na biurko za set złotych

 • Link do komentarza podatnik wtorek, 11 sierpnia 2015 08:06 napisane przez podatnik

  Czy i ile w obecnej kadencji prezydenta zostało poniesionych kosztów przez Miasto na wyjazdy zagraniczne, w jakiej wysokości ? Dokąd takie wyjazdy były organizowane , ile osób wyjeżdżało i jakie zajmują stanowiska ? Czy podróże odbywały się rejsowymi samolotami ?

 • Link do komentarza Zenek wtorek, 11 sierpnia 2015 06:52 napisane przez Zenek

  Haha dobre ... zabrakło kasy by wylać te kilka metrów nawierzchni na ul. Skrajnej, a Budasz chce budować drogę do strefy ul. Osiniec do Witkowskiej? To skąd nagle kasa na to ? No chyba, że ma przeciek z lotto i wie jakie cyfry skreślić :-)

 • Link do komentarza Lala poniedziałek, 10 sierpnia 2015 16:00 napisane przez Lala

  Kasę wyssali Kowalski, Trojanowski, Pilak, Pajkert, reszta tych nowych dyrektorów z naboru (starzy dyrektorzy zostali z pensjami), sztab prasowy i sztab propagandy. Dodatkowo żużel, stadion Startu za złotówkę, plaża na Rynku oraz strefa rekreacji na Parkowej.

 • Link do komentarza plaża z palmami poniedziałek, 10 sierpnia 2015 15:01 napisane przez plaża z palmami

  sorry , takie mamy Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane