Jesteś tutaj:Gospodarka Działki na sprzedaż. Pod domy i fabrykę
piątek, 19 czerwca 2015 12:44

Działki na sprzedaż. Pod domy i fabrykę

 

Miasto wystawiło na sprzedaż nieruchomości, przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, usługową oraz przemysłową o wartości powyżej 2 mln złotych.

W lipcu odbędą się dwa przetargi, dotyczące sprzedaży sporych zasobów mienia, wchodzącego w skład miasta. Pierwszy z nich, zaplanowany na 24 lipca, dotyczy działek na terenie Dziekanki, pomiędzy ul. Elizy Orzeszkowej a torami kolejowymi. W lutym zostały tam nadane nazwy nowym ulicom, wytyczonym na tym terenie (zobacz także: Nowe ulice i nowe nazwy), a obecnie miasto sprzedaje 22 działki zlokalizowane w ich rejonie. Chce zarobić na nich 1 mln 300 tysięcy złotych.

Działki na przetargowym obszarze przeznaczone są pod budownictwo jednorodzinne. To właśnie te znajdujące się przy ul. Juliana Tuwima, Witolda Gombrowicza, Marii Rodziewiczówny, Jarosława Iwaszkiewicza oraz Kazimiery Iłłakowiczówny, zostały wystawione na sprzedaż. Chodzi o teren w pobliżu istniejącego od lat 70. osiedla „bliźniaków” przy ul. Ziemowita. Część działek na pewno znajdować się będzie w cieniu funkcjonującej przy ul. Rzepichy kotłowni C-14. Jak informuje Urząd Miejski, do działek doprowadzona już jest (lub w tym roku będzie) sieć wodociągowa. Na tym terenie obowiązuje też zabudowa z dachami płaskimi dla wszystkich rodzajów budynków.

Drugi przetarg dotyczy terenu przeznaczonego pod zabudowę przemysłową przy ul. Cegielskiego. Miasto na sprzedaż wystawia trzy działki, położone na samym końcu ulicy, przy skrzyżowaniu z drogą gruntową nieposiadającą nazwy. Łączna wartość trzech działek o powierzchni łącznej niespełna 2,27 hektara, została wyceniona na 806 tysięcy złotych. Przetarg ma się odbyć 27 lipca br. Nie da się ukryć, że jedynym kupcem branym pod uwagę, jest w tym przypadku firma Kirchhoff Atomotive, która 17 czerwca podpisała porozumienie w sprawie budowy swojego zakładu na terenie Gniezna (zobacz także: Kirchhoff otworzy fabrykę w Gnieźnie). 

2 komentarzy

  • Link do komentarza avalon niedziela, 21 czerwca 2015 15:20 napisane przez avalon

    Można odwrócić pytanie - dlaczego prawie wszędzie dopuszczalne są tylko ukośne dachy? Nie każdemu to się podoba. Dobrze że chociaż tam można mieć dach płaski.

  • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 19 czerwca 2015 17:46 napisane przez mieszkaniec

    Dlaczego za ulicą Ziemowita mogą byc tylko dachy płaskie, a na początku tego "płaskiego" osiedla, kiedy budowali się dostojnicy miejscy w pobliżu cmentarza przy Kostrzewskiego od ulicy Odonica pozwolono im na dachy spadziste?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane