wtorek, 16 czerwca 2015 10:03

Kolejny remont na Wiadukcie Solidarności

 

Już wkrótce ma rozpocząć się naprawa dylatacji, znajdującej się pomiędzy przęsłami Wiaduktu Solidarności.

W ubiegłym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykonała podobną naprawę na zjeździe z wiaduktu w kierunku Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. Obecnie remontowi ma zostać poddana dylatacja (miejsce styku dwóch przęseł budowli) na tym samym skrzyżowaniu, tylko w nieco innym miejscu. Dokładniej chodzi o zjazd w lewo (w kierunku Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego) z jezdni, prowadzącej w kierunku osiedla. Oznacza to, że przez jakiś czas zamknięty będzie lewoskręt i kierowcy prawdopodobnie będą musieli zawracać na osiedlu Winiary, skąd dopiero będą mogli zjechać w kierunku Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Jak informuje GDDKiA w przetargu na remont: - Stan techniczny dylatacji jest zły, posiada liczne uszkodzenia w obrębie jezdni. Jak długo potrwa remont? Ustalono, że wykonawca ma na wykonanie zadania od 50 do 80 dni i takie terminy przedstawili też startujący w przetargu. Szacunkowa cena remontu dylatacji wyniesie ok. pół miliona złotych. O planowanym rozpoczęciu prac i związanych z tym utrudnień, będziemy informować.

16 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 18 czerwca 2015 10:21 napisane przez Gnieźnianin

  W naszym społeczeństwie nie ma powszechnej woli "mądrego pracowania i mądrego zarabiania" jest za to powszechna wola "byle jak byle dość" , każdy musi swoje zarobić najlepiej na drodze kłamstwa , oszustwa , złodziejstwa i wyzysku . Jednostki przeciwne negatywom w naszym społeczeństwie są ale tak nie liczne że praktycznie bez większego znaczenia . Tylko tworząc od podstaw nową myśl społeczną , będzie można negatywy przezwyciężyć .

 • Link do komentarza Marek S. czwartek, 18 czerwca 2015 00:32 napisane przez Marek S.

  Panie Sławomirze Graczyk - Wiadukt Solidarności jest stosunkowo młody i z tego wynika, ze nie przetrwał próby czasu. Był już co najmniej raz gruntownie remontowany - było to kilka lat temu. Co się dzieje, ze na całym świecie nie takie mosty są budowane na dziesiatki a nawet setki lat, a u nas w Polsce musimy co jakiś czas dokonywac poważnych napraw? To samo dotyczy wiaduktu kolejowego. Tam też już wiele razy remontowano i znowu jakaś zaraza? Czy nie wstyd, ze Polacy nie ptorafią jednak przyłozyć sie do poważnych inwestycji, jak należy? A moze za duzo naokoło takiej budowy jest tych, co kradną?

 • Link do komentarza Sławomir Graczyk środa, 17 czerwca 2015 22:59 napisane przez Sławomir Graczyk

  Ten wiadukt był budowany w latach 80-tych a oddany do użytku chyba w 1989. Remontowany będzie również wiadukt na ul Orcholskiej (ten wybrukowany) który powstał chyba jeszcze przed I wojną światową . Czeka Nas także pilny remont wiaduktu im. Ks Popiełuszki .

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 17 czerwca 2015 08:41 napisane przez Gnieźnianin

  Do szofer Zapewne poczucie "zawsze ten obcy" z czegoś wynika .

 • Link do komentarza szofer środa, 17 czerwca 2015 00:38 napisane przez szofer

  Do gnieźnianina - jak swiat światem nie mieliśmy ani swojej kadencji w sejmie ani swojego prezydenta w Gnieźnie. Zawsze jest dla nas ten obcy :-(((

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 16 czerwca 2015 23:48 napisane przez Gnieźnianin

  Do Szofera Mieliście swój czas rządzenia w Sejmie i na fotelu Prezydenckim , i z jakim efektem ?

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 16 czerwca 2015 23:35 napisane przez Gnieźnianin

  Do Janosik Tym co wytknąłem zła się nie przezwycięży .

 • Link do komentarza Janosik wtorek, 16 czerwca 2015 22:27 napisane przez Janosik

  Gnieźnianinie, o czym Ty piszesz? Władzy nalezy patrzec na ręce i ją krytykować, a prawdziwa cnota krytyk się nie boi, Pewnie jestes jednym z nich, taki niedotykalski, moze jek ten jeden gnieźnieński bufon, co? wladza jest polityczna i polityczni są jej wszyscy kierownicy, co zresztą widać na każdym kroku, zatem trudno mówiąc o nieprawidłowosciach gospodarczych nie krytykowac partii, za którymi ta władza stoi.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 16 czerwca 2015 21:55 napisane przez Gnieźnianin

  Hejterzy atakują z wielką agresywnością i jadem nienawiści zatruwają fora dyskusyjne nawet te najmniej polityczne , argumentując irracjonalizmami swoje komentarze ; tak ma wyglądać naprawa i współżycie społeczne w przyszłości pod wodzą nowej władzy politycznej ?

 • Link do komentarza szofer wtorek, 16 czerwca 2015 17:11 napisane przez szofer

  Do 666 - ten Rafał z komentarza ma rację, bo wszystkie ostatnie remonty wiaduktu były robione za czasów PO i SLD i przedtem jeszcze UW. Tak więc wszyscy ci ostatni po jednych pieniądzach!

 • Link do komentarza 666 wtorek, 16 czerwca 2015 16:29 napisane przez 666

  Rafal z ciebie to nie wiem czy śmiać się czy płakać z tym komentarzem a co ma piernik do wiatraka

 • Link do komentarza kibolo wtorek, 16 czerwca 2015 13:57 napisane przez kibolo

  Taki mamy wiadukt jaką mamy solidarność,jak jesteśmy solidarni.

 • Link do komentarza jt wtorek, 16 czerwca 2015 12:01 napisane przez jt

  Ten wiadukt to ma chyba pecha, od samego początku powstania :/

 • Link do komentarza SzaryEminent wtorek, 16 czerwca 2015 11:28 napisane przez SzaryEminent

  @Rafał - wiesz co to jest zmęczenie materiału? Dylatacje na wiaduktach są elementem, które często podlegają wymianie. Gadanie w tym przypadku o Budaszu i PO jest zwyczajnie przejawem jakiejś chorej nienawiści. Wiadukt należy do GDDKiA a nie do miasta.

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 16 czerwca 2015 10:42 napisane przez EagleEye

  Czas był na ten fragment do remontu bo ten fragment jezdni wołał o pomstę do nieba.

  Przez chwile remontu kierowcy wytrzymają z objazdami ;-) Pomarudzą i nic się nie stanie ;-) A wyjdzie to raczej na dobre ;-)

 • Link do komentarza Rafal wtorek, 16 czerwca 2015 10:29 napisane przez Rafal

  Jak zwykle- zamiast budować tak żeby się nie psuło to jak zwykle prowizorka i bylejakość! Wszystko wina PO że tej kraj się sypie! A Budasz pewnie się cieszy ze mieszkańcy będą stać w korkach i sie denerwować bo on lubi robić nam na złość! Panie Budasz podaj się Pan dymisji! Kończ Waść wstydu oszczędź!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane