środa, 10 czerwca 2015 12:55

Bezpieczniej na Dalki

 

Wzdłuż całej ul. Mnichowskiej do granic miasta w końcu powstanie chodnik. Będzie można bezpieczniej dotrzeć na Dalki.

Mimo bardzo ograniczonego budżetu, Powiatowy Zarząd Dróg wykona w tym roku kilka inwestycji drogowych na terenie miasta. Jedną z nich będzie budowa nowego chodnika w ciągu ul. Mnichowskiej od przejazdu kolejowego przy ul. Gajowej aż do wsi Dalki. Nowy szlak będzie stanowił ciąg pieszo-rowerowy.

Nowy chodnik będzie miał szerokość dwóch metrów i powstanie na długości ponad 1100 metrów. W ramach prac budowlanych, rozebrany zostanie obecnie istniejący fragment chodnika najbliżej ul. Gajowej, a także krawężniki przy jezdni na całej długości inwestycji. Chodnik ma zostać wykonany z betonowej kostki brukowej szarej i kolorowej, a ponadto utwardzony zostanie wyjazd z ul. ks. Ludwiczaka. Przedsięwzięcie ma być pierwszym fragmentem dłuższego odcinka chodnika, który planowany jest w realizacji także przez Gminę Gniezno i mającym docelowo docierać aż do Mnichowa.

Przetarg na wykonanie prac zakończył się kilka dni temu i wygrało go Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „NIKO” z Gniezna, które wykona swoje prace za sumę niespełna 340 tysięcy złotych. Prace mają zostać wykonane do połowy września 2015 roku.

2 komentarzy

  • Link do komentarza koziol czwartek, 11 czerwca 2015 08:25 napisane przez koziol

    Pewnie znowu przetarg wygra zaprzyjaźniona firma zdecydowanie powiązana z rodziną pewnej decyzyjnej osoby w PZD. Już dawno ktoś powinien powiadomić CBA w związku z wątpliwościami, jakie są wokół przetargów ogłaszanych przez tę jednostkę.

  • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 10 czerwca 2015 20:32 napisane przez Gnieźnianin

    A kiedy powstanie chodnik na ul. Roosevelta od przejazdu do granicy miasta , przy której ruch samochodowy i gęstość zabudowy jest większa .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane