Jesteś tutaj:Gospodarka Nowy termin oddania drogi prowadzącej przez Las Miejski
czwartek, 17 listopada 2022 10:22

Nowy termin oddania drogi prowadzącej przez Las Miejski

 
Nowy termin oddania drogi prowadzącej przez Las Miejski źródło: WZDW

Inwestycja, która docelowo połączy ul. Wrzesińską z Witkowską przez Las Miejski i os. Pławnik, będzie opóźniona o kilka miesięcy.

Informację w tej sprawie podano podczas posiedzeń radnych miejskich na komisji oraz sesji Rady Miasta, przy okazji uchwalania zmian w dokumencie dotyczącym udzielenia wsparcia finansowego dla tej inwestycji. 

Jak przekazano, budowa drogi opóźni się z dwóch powodów - pierwszą były kulołapy z betonowymi elementami, należące do dawnej strzelnicy, które zostały zinwentaryzowane i zburzone podczas budowy szosy. Drugą sprawą są odpady ujawnione w rejonie skrzyżowania z ul. Sosnową. Przypomnijmy iż o sprawie informowaliśmy kilka miesięcy temu, kiedy to w trakcie prac ziemnych odsłonięto pozostałości wysypiska, jakie tam istniało lata temu. Wówczas jednak inwestor nie zakładał większych opóźnień z tego tytułu.

Aktualny stan zaawansowania inwestycji to 70%. Jak przekazano, termin ostatecznego zakończenia prac i oddania drogi do użytku to maj 2023 roku - pierwotnie miała być gotowa do listopada 2022 roku.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane