Jesteś tutaj:Gospodarka Końcowe prace przy przebudowie drogi z Jankowa Dolnego do Wierzbiczan
środa, 16 listopada 2022 09:40

Końcowe prace przy przebudowie drogi z Jankowa Dolnego do Wierzbiczan

 
Końcowe prace przy przebudowie drogi z Jankowa Dolnego do Wierzbiczan źródło: Gmina Gniezno

To jedna z tych inwestycji, na które czekało wielu mieszkańców wschodniej części Gminy Gniezno - trwa wykańczanie pierwszego etapu przebudowy tytułowej drogi.

Odcinek o długości 1640 metrów, zaczynający się przy skrzyżowaniu z dawną "piątką" w Jankowie Dolnym i prowadzący w kierunku Wierzbiczan (do zakrętu przed zagajnikiem i wiaduktem), od lat czekał na przebudowę. Dotyczyło to zwłaszcza dalszego fragmentu, gdzie pobocza nieustannie się wykruszały i powstawały liczne wyrwy. 

Przebudowa drogi rozpoczęła się kilka tygodni temu i obecnie zmierza do końca. W ostatnim czasie realizowane były prace związane z formowaniem poboczy obustronnych z kruszywa łamanego. Na ukończeniu jest również budowa zjazdów do posesji oraz odtwarzanie przydrożnych rowów.  

Inwestycja ta jest realizowana łącznie z budową chodnika w Dalkach po drugiej stronie gminy. Obie inwestycje otrzymały wspólne dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 4,75 mln złotych. Wartość całości wynosi 5,7 mln złotych.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane