Jesteś tutaj:Gospodarka Budowa drogi z Wierzbiczan do Kaliny na ukończeniu
piątek, 04 listopada 2022 16:04

Budowa drogi z Wierzbiczan do Kaliny na ukończeniu

 
Budowa drogi z Wierzbiczan do Kaliny na ukończeniu źródło: Gmina Gniezno

Prace związane z budową pełnej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej w Kalinie zbliżają się ku końcowi.

W ostatnich tygodniach wybudowany został brakujący odcinek drogi "między stawami", prowadzący od drogi z Jankowa Dolnego do Wierzbiczan, kierujący się w stronę Kaliny. Do tej pory stanowił on drogę polną, która była coraz częściej uczęszczana z uwagi na rozwijającą się zabudowę w tej okolicy.

Nowy fragment drogi liczy ponad 600 metrów i posiada jezdnię z nawierzchni (mieszanki mineralno-asfaltowej) o szerokości 5 metrów. Ta ostatnia została wykonana w ostatnich dniach, a aktualnie trwa formowanie poboczy z kruszywa łamanego, nabijanie barier ochronnych przy skarpie drogowej oraz budowanie zjazdów do nieruchomości przyległych do drogi.  Koszt inwestycji wyniósł gminę Gniezno około 1 450 000 złotych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane