Jesteś tutaj:Gospodarka Projekt zagospodarowania terenu przy ul. Powstańców Wielkopolskich
czwartek, 03 listopada 2022 13:19

Projekt zagospodarowania terenu przy ul. Powstańców Wielkopolskich

 

W najbliższy poniedziałek odbędzie się dyskusja publiczna nad planem zagospodarowania przestrzennego w rejonie planowanego cmentarza komunalnego przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Opublikowane zostało obwieszczenie, projekt uchwały, decyzja środowiskowa oraz rysunek projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu cmentarza komunalnego przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Obszar, o którym mowa, obejmuje tereny na wschód od ww. drogi do zejścia ze wzniesienia w kierunku Jeziora Świętokrzyskiego oraz oczyszczalni ścieków. Obecnie tereny te pozostają w sporej części niezagospodarowane, wykorzystywane rolniczo.

Na części obecnie już zajmowanej przez prywatne podmioty, planowane jest utworzenie dwóch działek pod usługi oraz jednej pod zabudowę wielorodzinną i usługową. Ponadto przewidziano sporo terenu pod drogi wewnętrzne i parkingi. Te ostatnie mają także powstać także wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich. Zbocza wzniesienia przeznaczone są pod zieleń użytkową. Pozostała część pola od ww. działek usługowych w kierunku północnym przeznaczona jest pod cmentarz. 

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w poniedziałek 7 listopada 2022 roku o godzinie 15:30 w Urzędzie Miejskim w sali nr 9. Wstęp wolny,

Uwagi do ww. planu można zgłaszać do 2 grudnia br. na zasadach podanych w obwieszczeniu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane