Jesteś tutaj:Gospodarka Mieszkańcy bronili boiska przed zabudową. Teraz trafiło na sprzedaż
piątek, 28 października 2022 11:09

Mieszkańcy bronili boiska przed zabudową. Teraz trafiło na sprzedaż

 

Urząd Miejski zamieścił ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości mieszczącej się przy ul. Konopnickiej. Przeznaczona jest pod zabudowę wielorodzinną. 

Mowa o działce, która przez lata służyła jako boisko, a obok którego stała hala klubu Stella. Na tym terenie przez wiele lat odbywały się różne spotkania piłkarskie, hokejowe, a jeszcze przed I wojną światową obszar ten służył m.in. Towarzystwu Gimnastycznemu "Sokół" czy też organizowano tu targi koni. Od dekady boisko było jednak porzucone przez Miasto Gniezno, a sama hala zamieniła się już w ruinę. 

Kilka lat temu władze miasta postanowiły przeznaczyć ten teren pod zabudowę wielorodzinną. W 2019 roku mieszkańcy okolicznych bloków i kamienic postanowili sprzeciwić się dalszej zabudowie w tym rejonie.

Problem jest dość złożony, bowiem w ostatnich latach zabudowano blokami sąsiednią działkę, co spowodowało sporo problemów z parkowaniem w okolicy, także przez mieszkańców pobliskich kamienic. Poza brakiem miejsc postojowych dla aut, podnoszono także kwestię niedostępności terenów rekreacyjnych w okolicy, w tym boisk, parku, czy też placu zabaw. Mimo zebrania tysiąca podpisów przez mieszkańców, radni większością przegłosowali nowy plan zagospodarowania terenu pod bloki, a potem także wolę sprzedaży tego terenu. Pod rekreację przeznaczono około 1/3 dawnego boiska, z czego sporą część zajmować ma wybieg dla psów.

Obecnie Urząd Miejski ogłosił przetarg na zbycie tej nieruchomości. Przedmiotem postępowania jest nieruchomość o powierzchni łącznej 8731 metrów kwadratowych, która jest zabudowana zrujnowaną halą. Teren przeznaczony jest pod zabudowę wielorodzinną i usługową, przy czym jak zaznaczono, występuje tu częściowo wysoki poziom wód gruntowych. Przetarg ma się odbyć w połowie stycznia 2023 roku - jako cenę wywoławczą podano 5 mln 657 tys. złotych. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane