Jesteś tutaj:Gospodarka Dwór w Zdziechowie po raz kolejny na sprzedaż
wtorek, 18 października 2022 12:00

Dwór w Zdziechowie po raz kolejny na sprzedaż

 

Gmina Gniezno ponownie przystąpiła do próby zbycia nieruchomości, zlokalizowanej w Zdziechowie. Obiekt jest do nabycia wraz ze sporą działką.

W rok po pierwszej próbie sprzedaży nieruchomości, Gmina Gniezno ponownie podchodzi do próby zbycia budynku wraz z przyległym terenem, położonym w Zdziechowie. 

Wybudowany w latach 70. XIX wieku dwór, zlokalizowany jest w centralnej części wsi na najwyższym wzniesieniu w okolicy. Obiekt, który pierwotnie należał do rodziny Wendorffów, pozostawał w rękach niemieckich do 1945 roku, kiedy to został przejęty na potrzeby sierocińca, później przekształconego w szkołę podstawową. Obecnie budynek jest opuszczony, ale zamknięty.

Działka zabudowana ma powierzchnię 1,75 hektara, a powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1190 metrów kwadratowych. 

- Na terenie działki znajdują się czynne przyłącza energetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne  i  telefoniczne. Ogrzewanie centralne gazowe. Teren ogrodzony, stanowi w rzucie wielobok o zróżnicowanym ukształtowaniu pionowym, o dobrze utrzymanym parku krajobrazowym, z utwardzeniem w części frontowej budynku. Z boku  budynku znajduje się mieszkanie o powierzchni ok. 83 m2 z lokatorami. Powyższa nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków, nr rej. 2130/A z 30.07.1987 r. - zawarto w dokumentacji postępowania.

W pierwszym przetargu nie znalazł się nikt, kto byłby zainteresowany kupnem nieruchomości. Obecnie jej cena wywoławcza wynosi 3 244 950 zł - tyle samo, ile rok temu. Wyjątkiem jest bonifikata w wysokości 1% z tytułu wpisania budynku do rejestru zabytków. Przetarg wyznaczony został na 5 grudnia br.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane