Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Wolności w końcu otwarta. Mieszkańcy: „Szok! Niedowierzanie!”
czwartek, 13 października 2022 16:29

Ul. Wolności w końcu otwarta. Mieszkańcy: „Szok! Niedowierzanie!”

 

Ponad 5 miesięcy po pierwotnym terminie ukończenia prac, zakończono przebudowę ul. Wolności. Komentarze mieszkańców nie zostawiają na inwestycji suchej nitki.

W czwartkowe przedpołudnie 13 października usunięto ostatnie blokady z końcowego odcinka ul. Wolności, przy ul. Wrzesińskiej. Tym samym droga o długości 1,3 kilometra, została otwarta ponownie w całości dla ruchu po 570 dniach od rozpoczęcia inwestycji i przeszło 5 miesięcy po pierwotnym terminie zakończenia prac, który przypadał w kwietniu 2022 roku. 

Inwestycja polegała na przebudowie jezdni oraz budowie nowych chodników, na których w znacznej części utworzono ścieżkę rowerową. Ponadto powstały doświetlenia przejść dla pieszych i sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką.

Wieść o otwarciu przejazdu na ul. Wolności zamieściliśmy w serwisie społecznościowym wkrótce po udostępnieniu jej do ruchu. Mieszkańcy informację tę przyjęli nierzadko ze sporą ironią lub niedowierzaniem:

Normalnie coś pięknego, aż niemożliwe że to stało się tak szybko

Na bank dzisiaj zakorkowane będzie... Każdy będzie chciał to zobaczyć na własne oczy bo nikt nie wierzy.

Ta ulica powinna mieć swoją stronę w książkach historii polski .
prima aprilis 13 października tylko w Gnieźnie...

Wow! Szok! Niedowierzanie!

Trzeba będzie zapisać gdzieś, w kalendarzu by później dzieciakom opowiadać.

Halo halo no i włodarze naszego miasta nie zrobiły hucznego otwarcia nie pochwaliły się o zakończeniem swojej super inwestycji aż dziwne? Ciekawe dlaczego się nie chcą tym pochwalić?

Nie wiem, czy ta ekipa nie przejęła tej ulicy przez zasiedzenie - ale mamy kolejnego kandydata... Ba! Przyszłego zwycięzcę konkursu Nagroda Kryształy Przetargów Publicznych. Jak w przypadku wiaduktu.

Niektórzy mieszkańcy już przeszli nad inwestycją do porządku dziennego, wskazując nieprawidłowości, o których w poprzednich miesiącach także informowaliśmy. W ich sprawie, a także w kontekście słów padających ze strony urzędników nt. jakości wykonania, będziemy jeszcze monitować. 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane