Jesteś tutaj:Gospodarka Kolejne dwa przejścia dla pieszych zostaną doświetlone
czwartek, 13 października 2022 14:42

Kolejne dwa przejścia dla pieszych zostaną doświetlone

 

Jeszcze w tym roku w dwóch miejscach na terenie Gniezna zostanie wykonane doświetlenie przejść dla pieszych w rejonie dróg miejskich.

Gniezno otrzyma ponad 92 tys. zł dofinansowania dwóch przejść dla pieszych w ramach rządowego programu - dotyczy to "pasów" na ul. Łaskiego (przy łuku w ul. Jeziorną) oraz na ul. Roosevelta przy skrzyżowaniu z ul. Podkomorską.

W każdym z tych miejsc na słupie oświetlenia ulicznego powstanie znak aktywny z czujnikiem ruchu pieszych, pobudzanym do mrugania poprzez detektory przed wejściem pieszego na przejście. Zastosowane zostaną również  szczególne rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami: pas ostrzegawczy z płytek integracyjnych  (kolor żółty), pas prowadzący z płytek integracyjnych (kolor jasnoszary) oraz oznakowanie przejścia specjalną masą.

Koszt obu zadań wyniesie 116 tys. złotych, a dofinansowanie na poziomie 80% - prawie 93 tys. złotych. Od 2014 roku na terenie Gniezna doświetlono w sumie 42 przejścia znajdujące się na drogach miejskich lub innych zarządców - przy wsparciu w ich realizacji po stronie Miasta. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane