Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Grzybowo po przebudowie
czwartek, 29 września 2022 11:38

Ul. Grzybowo po przebudowie

 

Zakończono zasadniczo prawie wszystkie prace, związane z realizacją przebudowy ul. Grzybowo. Do wykończenia pozostało jeszcze malowanie oznakowania poziomego dla kontraruchu dla rowerów. 

W ostatnich miesiącach trwały prace przy przebudowie ul. Grzybowo na odcinku od szpitala do ul. Św. Jana. Na całej długości dokonano zwężenia jezdni, regulując tym samym miejsca postojowe (nastąpiła ich redukcja w stosunku do poprzedniego stanu), a także utworzono powierzchnie biologicznie czynne i powstały nowe chodniki.

W ramach przebudowy dokonano także podniesienia przejścia dla pieszych na wysokości szpitala, ułożonego z czerwonej kostki brukowej. Wzdłuż samej ul. Grzybowo poprowadzony został kontraruch, który pozwala rowerzystom na poruszanie się "pod prąd" wzdłuż prawej krawędzi jezdni. Włączanie się do takiego ruchu ułatwiać będzie oznakowanie poziome, powstałe przy skrzyżowaniu z ul. Łącznica. W tym zakresie brakuje jeszcze oznakowania poziomego, zaplanowanego na dalszym odcinku jezdni. 

Ponadto na ulicy dokonano nasadzeń nowych drzew, krzewów, powiększono powierzchnie biologicznie czynne przy istniejących drzewach, a także pojawiły się ławki w kilku miejscach. Koszt inwestycji po przetargu wyniósł 1 mln 234 tys. złotych.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane