Jesteś tutaj:Gospodarka Na ul. Kłeckoskiej trwa remont chodnika i budowa sygnalizacji świetlnej
wtorek, 27 września 2022 10:08

Na ul. Kłeckoskiej trwa remont chodnika i budowa sygnalizacji świetlnej

 
Na ul. Kłeckoskiej trwa remont chodnika i budowa sygnalizacji świetlnej źródło: WZDW

Trwają prace przy remoncie chodnika, poprowadzonego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 190. W najbliższym czasie powstanie także sygnalizacja świetlna.

Na długości blisko 600 metrów trwają prace związane z remontem istniejącego chodnika, który na przestrzeni ostatnich lat w kilku miejscach uległ zapadnięciu lub obsunięciu. Prace te prowadzone są przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, którzy który zapowiedział iż w tym tygodniu powinien nastąpić finał tych prac. Jednocześnie w rejonie os. Porzeczkowego na Piekarach powstało przejście dla pieszych.

Dodatkowo w obrębie skrzyżowania ul. Kłeckoskiej z ul. Żerniki i Okopowej, powstaje sygnalizacja świetlna. Zadanie to realizowane jest wspólnie w porozumieniu z Miastem Gnieznem. Po przetargu koszt tego przedsięwzięcia wyniesie 346 tys. złotych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane