Jesteś tutaj:Gospodarka Kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej powstanie w rejonie Braciszewa
piątek, 23 września 2022 11:19

Kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej powstanie w rejonie Braciszewa

  mn
Kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej powstanie w rejonie Braciszewa zdjęcie nadesłane

Kolejny obszar gminy Gniezno doczeka się systemu kanalizacyjnego. Inwestycja o wartości 1,2 mln złotych powstanie w rejonie Braciszewa i Woźnik, pod drogą wojewódzką nr 194.

W minioną środę 21 września 2022 roku została podpisana umowa na inwestycję sieci kanalizacyjnej w obrębie wsi Braciszewo. Wartość budowy wyniesie 1,2 mln zł, a wykonawcą wybrany został PHU Instalacje Wod-Kan C.O. i Gaz z Karniszewa.

Roboty polegać będą na budowie ponad 1 km kanalizacji sanitarnej z przyłączami do posesji, przepompownią ścieków i rurociągiem tłocznym, na działkach z obrębu Braciszewa w kierunku Woźnik.

- Inwestycje kanalizacyjne są od zawsze najdroższymi i niełatwymi budowami w każdej gminie. Z tego powodu kanalizację jesteśmy w stanie budować ale etapowo. Do końca tego roku zakończymy budowę kanalizacji w całej wsi Braciszewo na łączną kwotę ponad 4 mln zł. Ta budowa sfinansowana jest w 100% z otrzymanej subwencji z budżetu Państwa. Od czerwca trwa budowa sieci I etapu wsi Braciszewo, realizowana przez innego wykonawcę. Dalej będziemy wnioskować o dodatkowe pieniądze aby kontynuować kolejny etap budowy sieci w Oborze. Jeszcze w tym roku przygotujemy koncepcję modernizacji oczyszczalni ścieków w Jankowie Dolnym co umożliwi w przyszłości projektowanie sieci w kolejnych miejscowościach. Budowa sieci kanalizacyjnej była kompletnie zaniechanym zadaniem przez mojego poprzednika skutkiem czego mamy niespełna 30% mieszkańców korzystających z tej sieci. Konieczne jest teraz prowadzenie zabiegów, które przyczynią się do systematycznej rozbudowy sieci kanalizacyjnej w naszej gminie - mówi wójt gminy Maria Suplicka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane