Jesteś tutaj:Gospodarka Trzy oferty na modernizację dziecińca przy ul. 3 Maja
wtorek, 13 września 2022 12:49

Trzy oferty na modernizację dziecińca przy ul. 3 Maja

 

Zupełnie nowe oblicze ma zyskać najstarszy miejski dzieciniec, zlokalizowany w centrum miasta. Cały obiekt ma przejść modernizację.

Powstał w latach 30. jako pierwszy publiczny plac zabaw dla dzieci z całego Gniezna. Na przestrzeni tych 80 lat przechodził on różne zmiany, które pozwalały na jego urozmaicenie, ale też czasem likwidowano wiele różnych atrakcji - jak chociażby basen z fontanną, który pamiętają najstarsi mieszkańcy. 

Dzieciniec - bo tak przyjęło się mówić na ten konkretny plac zabaw - ma przejść gruntowną modernizację. W ogłoszonym przetargu na jej wykonanie zaplanowano częściową likwidację niektórych, starych atrakcji na rzecz nowych.

- Główna alejka prowadząca przez środek założenia wraz z placem zostanie utwardzona. Od frontu przewidziano strefę parkową wraz siłownią plenerową. Istniejący plac zabaw zostanie przeniesiony w głąb działki oraz rozbudowy z podziałem na strefę dla młodszych i starszych dzieci. Powstanie również plac dostępny dla dzieci niepełnosprawnych z nawierzchnią poliuretanową. Część istniejących urządzeń zostanie wyremontowana. W miejscu dawnego basenu zaplanowano ogród sensoryczny z zabawami wodnymi, wierzbowym szałasem oraz tunelem w górce. Pozostałości fundamentów po estradzie będą pełnić funkcję mikrosceny w formie drewnianego deku. Tuż obok wydzielono polanę z leżakami oraz wałem ziemnym, tworzącym naturalne trybuny. Obecne boisko trawiaste zostanie zmniejszone. Dzięki temu powstanie przestrzeń na zjazd linowy dla młodszych dzieci. Część sportowa wzbogacona zostanie o boisko poliuretanowe do mini koszykówki oraz teren do ćwiczeń street workout. Zieleń uzupełnią nowe nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych. Istniejącą małą architekturę zastąpią wygodne ławki z możliwością podjazdu osób niepełnosprawnych. Ogrodzenie zostanie wymienione na nowe oraz częściowo wyremontowane - zawarto w dokumentacji. Cały teren ma być monitorowany. Zadanie ma zostać wykonane w przeciągu 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Do przetargu swoje oferty złożyły trzy firmy - najniższa jest za kwotę 2 mln 264 tys. złotych, a najwyższa za sumę 2 mln 971 tys. złotych. Tymczasem w budżecie zaplanowano na to zadanie 2 mln 100 tys. złotych. Relatywnie niska różnica w stosunku do najniższej z ofert (w obliczu ostatnich innych różnic w przetargach) pozwala przypuszczać, że przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie i późną wiosną 2023 roku prace na dziedzińcu mogą być ukończone.


źródło: dokumentacja projektowa

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane