Jesteś tutaj:Gospodarka Łabiszynek doczeka się przebudowy drogi
środa, 07 września 2022 14:29

Łabiszynek doczeka się przebudowy drogi

 

Za ponad 400 tys. złotych zrealizowany zostanie remont odcinka drogi, prowadzącej od dawnej krajowej "piątki" do terenu dawnego PGR-u w Łabiszynku.

Z początkiem września wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka podpisała umowę wykonania zadania inwestycyjnego, polegającą na remoncie drogi w Łabiszynku o długości 300 metrów. 

Zakres prac obejmuje przebudowę drogi szerokości zmiennej od 5,6 do 6 metrów, a w tym także remont nawierzchni chodników (obustronnie) oraz nawierzchni bitumicznej jezdni. Wartość  umowy wynosi 414 458 złotych, z czego 200 000 złotych pochodzi z dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w zakresie wsparcia dla gmin, w których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Po wykonaniu wspomnianej inwestycji zostanie ułatwiony dostęp do budynków mieszkalnych (bloków). Budynki te były kiedyś w zarządzie dawniejszych PGR. Zaznaczyć należy, że droga należy do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane