Jesteś tutaj:Gospodarka Ważna, ale najdroższa inwestycja drogowa Gminy Gniezno
wtorek, 06 września 2022 12:01

Ważna, ale najdroższa inwestycja drogowa Gminy Gniezno

 
Ważna, ale najdroższa inwestycja drogowa Gminy Gniezno źródło: Google Street View

W miniony poniedziałek podpisano umowę na budowę drogi ze Zdziechowy przez Krzyszczewo do Pyszczyna w rejonie S5.

To zdecydowanie największa inwestycja drogowa w Gminie Gniezno na przestrzeni wielu lat. Obecnie droga ta jest w złym stanie technicznym, miejscami mocno spękana lub bardzo wąska.

W ciągu najbliższych 13 miesięcy powstanie nowy odcinek drogi o długości 2,7 km i szerokości 6 m, chodnik, zjazdy indywidualne do posesji, pobocza drogi, rowy przydrożne wraz z przepustami, wpustami ulicznymi, kanał technologiczny, doświetlenie solarne przejścia dla pieszych wraz ze znakami aktywnymi, a także most nad Mała Wełną i nowa pętla autobusowa.

Całe zadanie to koszt 13 mln 945 tys. zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych w wysokości 11,5 mln zł. Wykonawcą robót będzie firma STRABAG sp. z o.o.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane