Jesteś tutaj:Gospodarka Na ul. Roosevelta powstają przystanki wiedeńskie
piątek, 02 września 2022 10:06

Na ul. Roosevelta powstają przystanki wiedeńskie

 

W ramach przebudowy stałej organizacji ruchu na ul. Roosevelta, trwa wykonywanie tzw. przystanków wiedeńskich. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie na terenie Gniezna, choć dotyczyć ma tylko rowerzystów.

Założenie przystanku wiedeńskiego polega na podniesieniu jezdni w miejscu, gdzie zatrzymują się pojazdy komunikacji publicznej do poziomu chodnika. Dzięki temu jest łatwiejsze dojście, wsiadanie i wysiadanie z autobusu. 

W ramach przebudowy stałej organizacji ruchu na ul. Roosevelta, powstają pasy rowerowe, które ulokowane będą wzdłuż jezdni od rejonu skrzyżowania z ul. Sobieskiego w kierunku przejazdu kolejowego. Poza wydzieleniem drogi dla jednośladów, ma to pozwolić na spowolnienie ruchu na tej ulicy. Na przebiegu pasów rowerowych znalazły się dwa przystanki MPK, które nie mogą mieć wykonanej zatoki autobusowej, dlatego projektanci zaproponowali zrealizowanie przystanków wiedeńskich właśnie tylko dla wspomnianych odcinków drogi dla rowerów.

W ramach tego zadania podniesiono już i uregulowano przystanki po obu stronach (na wysokości Parku Trzech Kultur), a obecnie rozpoczęło się wykonywanie krawędzi dla pierwszego z nich. Przestrzeń między nim a chodnikiem zostanie wypełniona, a nawierzchnia na nim ułożona z asfaltu. Po jego ukończeniu samochody nadal będą poruszać się na poziomie starej jezdni.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane