Jesteś tutaj:Gospodarka Powstanie asfaltowy, brakujący odcinek drogi z Kaliny w kierunku Wierzbiczan
poniedziałek, 29 sierpnia 2022 09:16

Powstanie asfaltowy, brakujący odcinek drogi z Kaliny w kierunku Wierzbiczan

 
Powstanie asfaltowy, brakujący odcinek drogi z Kaliny w kierunku Wierzbiczan źródło: Google Street View

Kilka dni temu podpisano umowę na realizację zadania drogowego w miejscowości Kalina pn. "droga między stawami”. Pozwoli to na trwale utwardzony przejazd z Kaliny w kierunku Wierzbiczan.

Mowa o odcinku drogi, która prowadzi między stawami od drogi z Wierzbiczan do Jankowa Dolnego w kierunku przystanku kolejowego i Kaliny. Jezdnia asfaltowa od lat kończy się "w połowie" tego odcinka, a teraz budowie podlegać będzie fragment od stawów w kierunku wsi Kalina. 

Inwestycja ta zakłada budowę nowej drogi o długości ponad 600 metrów z jezdnią o szerokości 5 m o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej z obustronnym poboczem gruntowym umocnionym o szerokości 0,75 m. Wykonane zostaną również zjazdy do nieruchomości przyległych do drogi. Powstanie także bariera energochłonna, której zadaniem będzie zminimalizowanie zagrożenia wypadnięcia pojazdów na skarpy nasypu. Istniejący rów melioracyjny zostanie oczyszczony, a jego skarpy wyregulowane.

- Nie zwalniamy tempa, w dalszym ciągu jednym z priorytetów jest budowa nowych dróg na terenie naszej gminy oraz remonty tych istniejących. Przy wyborze kolejnych dróg do budowy czy remontu oczywiście pod uwagę bierzemy stan nawierzchni, częstotliwość poruszania się po tych drogach oraz skalę powstawania nowych gospodarstw domowych czy osiedli mieszkalnych. Mamy ograniczony budżet na te cele więc rok rocznie musimy wybierać którą drogę wybudujemy czy wyremontujemy jako pierwszą. Dlatego proszę o cierpliwość i wyrozumiałość - mówi Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno.

Wykonawcą będzie firma Transbruk Marek Begier Spółka komandytowo-akcyjna z Nekli. Koszt zadania wyniesie około 1,5 mln złotych. Same prace mają zostać wykonane do 30 końca listopada br.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane