Jesteś tutaj:Gospodarka Postępuje rozbudowa SP nr 3. Wkrótce także przetarg na halę
środa, 17 sierpnia 2022 14:10

Postępuje rozbudowa SP nr 3. Wkrótce także przetarg na halę

 

Obecnie wznoszona jest ostatnia zaplanowana kondygnacja nowego skrzydła szkoły podstawowej przy ul. Czarnieckiego. Docelowo w placówce będzie mogło się uczyć nawet 750 uczniów.

Dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprawa warunków nauki i skrócenie dziennego pobytu w szkole, a także zwiększenie liczby oddziałów - takie będą wymierne efekty rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3, która trwa od wiosny br. Nowe skrzydło placówki powstaje od strony północnej, równolegle do ul. Miodowej.

- Inwestycja idzie zgodnie z planem, a pewne etapy są zamykane przed czasem i na dziś nie ma zagrożenia, żeby na 1 września 2023 roku zabrzmiał w nich pierwszy dzwonek. Obecnie mamy dwie kondygnacje zamknięte stropem, a wznoszone są ściany trzeciej kondygnacji. W ten sposób powstanie tu 9 sal lekcyjnych. Znając potrzeby osiedla, w kondygnacji 0 wesprzemy Przedszkole nr 9, a więc prawdopodobnie dwa oddziały będą jako filia funkcjonowały w tym budynku - przekazał wiceprezydent Michał Powałowski.

Obecnie do placówki przy ul. Czarnieckiego uczęszcza ok. 650 dzieci, z czego ok. 50 to Ukraińcy. Docelowo dzięki rozbudowie szkoły będzie mogła ona przyjąć ok. 750 dzieci i jednocześnie skrócić czas pracy do około godziny 15. Obecnie lekcje kończą się w około godziny 17.

Inwestycja powstaje dzięki rządowemu wsparciu - 4 mln złotych na budowę skrzydła oraz 8 mln 550 tys. złotych na salę sportową. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 20 mln złotych. Przetarg na realizację tej ostatniej zostanie ogłoszony w najbliższym czasie i planuje się ją postawić do końca 2023 roku. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Zbig środa, 17 sierpnia 2022 18:58 napisane przez Zbig

    Brawo Prezydenci Budasz i Powałowski.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane